• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Ścieżki Miłosierdzia – kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia

  Kończy się Rok Miłosierdzia, rok szczególnej łaski, darowania długów. Dla mnie rok z jednej strony bardzo trudny, z drugiej zaś pełen darów i cudów: małych i wielkich. Wiadomość, że papież Franciszek ogłasza rok miłosierdzia usłyszałam u stóp Matki Bożej Pocieszenia u Kapucynów na ul. Sudeckiej we Wrocławiu. To Matka Boża, która przyjechała do nas z kresów, z Hodowicy pod Lwowem; dla mnie o tyle ważna, że zaangażowałam się w odbudowę kościoła w Hodowicy – perły architektury, jak również miejsca objawień.

  bmil-ikonaPostanowiłam raz w miesiącu odwiedzać chociaż jedną Bramę Miłosierdzia. We Wrocławiu jest ich 15, sprawdziłam też te w mojej najbliższej okolicy. Kiedyś trzeba było jechać do Rzymu, by Bramę Miłosierdzia przekroczyć, dziś Pan przychodzi do nas na każdym rogu.

  Pan tak prowadził, że byłam w tylu cudownych miejscach: Rzym, Licheń, Łagiewniki, Ostra Brama, Wadowice, Białystok, Kraków, Lwów, Warszawa i wiele innych. Wszędzie czekały na mnie Bramy Miłosierdzia. Największym jednak darem jest fakt, że tuż obok mojego miejsca pracy i zamieszkania, na wyciągniecie ręki te bramy są. Do końca Roku Miłosierdzia zostało już niewiele czasu, wykorzystajmy razem ten czas na nasz pożytek i bliskich zmarłych. Jedna z moich koleżanek powiedziała, że zrobiła sobie listę zmarłych i po kolei wykreśla, jak ofiaruje odpust w ich intencji po przejściu Bramy Miłosierdzia i spełnieniu warunków.

  Po drodze były Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, wizyta pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych w moim domu i błogosławieństwo z tym związane.

  Pan Jezus tak powiedział do s. Faustyny: Ze wszystkich ran Moich, jak ze strumieni płynie miłosierdzie dla dusz, ale rana Serca Mojego jest źródłem niezgłębionego miłosierdzia, z tego źródła tryskają wszelkie łaski dla dusz. Palą Mnie płomienie litości, pragnę je przelać na dusze ludzkie. Mów światu całemu o Moim miłosierdziu

  Ty i ja mówmy ludziom o Bożym miłosierdziu. Teraz, co rano czytam dzienniczek s. Faustyny, kupiłam go też na płycie i słucham… zachęciła mnie do tego zakonnica przypadkowo spotkana na ulicy – może i Ty sięgniesz po to Dzieło zanim skończy się ten rok? Wyrusz wraz ze mną w podróż ścieżkami miłosierdzia i rozważ, jakich cudów w Twoim życiu dokonał Bóg w tym roku łaski.

  Maria Magdalena

  za: dzielnieniewiasty.pl

  dzielne-niewiasty-logo-maleWspólnota „Dzielne Niewiasty” jest miejscem spotkania kobiet wierzących i poszukujących, pragnących spotkania z Bogiem żywym, kształtującym poprzez działanie Ducha Świętego, naszą kobiecą duchowość, fizyczność i emocje. Pragniemy aby owocem tego spotkania stało się ukształtowanie w nas postawy ufności i nadziei, że jesteśmy kochane przez Boga nadającego sens naszemu życiu, prowadzącej do dzielenia się – „uobecniania” – tej ufności i nadziei w naszych środowiskach życia i  pracy poprzez miłość i służbę oraz  zaangażowania w życie Kościoła . Wzorem i przewodniczką jest nam Maryja – Matka Nieustającej Pomocy – najdoskonalszy przykład kobiecości.

  Udostępnij