• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Cudowne uzdrowienie przed ikoną MB Nieustającej Pomocy

  Matce Bożej Nieustającej Pomocy przypisywane jest cudowne uzdrowienie w czasie obchodów Jubileuszu 150-lecia odnowienia jej kultu (1866-2016) w Seattle w USA. Uzdrowiony został mężczyzna cierpiący na raka jelita grubego, Chris Hurley.

  WIĘCEJ: Wiadomości związane z Jubileuszem Ikony MB Nieustającej Pomocy

  „Nasza parafia otrzymała wiele łask tylko jednego dnia – 24 stycznia 2017 r. – gdy kopia ikony nawiedziła kościół i kaplicę” – mówi o. Tony Bawyn, proboszcz parafii św. Anny. Wspólnota ta była jedną z goszczących ikonę podczas dwutygodniowego nawiedzenia całego miasta Seattle – ewangelizacji koordynowanej przez o. Binh Ta CSsR, proboszcza parafii NSPJ i przełożonego lokalnej wspólnoty redemptorystów.

  Chris Hurley, członek parafii św. Anny, który był leczony na raka jelita grubego w IV stadium i miał już następnego dnia zaplanowaną operację, wziął udział w modlitwie porannej przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przyjął Komunię Świętą. Modlitwa była prowadzona przez o. Binh Ta CSsR i uczniów szkoły św. Anny. Chris zwierzył się, że został pochłonięty przez piękno ikony, a niezwykły złoty kolor oczu Matki Bożej przypomniał mu jego żonę, Regan.

  Po tym jak o. Binh wyjaśnił uczniom historię i znaczenie ikony, Chris poprosił o sakrament namaszczenia chorych i oddał się Matce Bożej przed ikoną. Od czasu diagnozy raka jelita grubego w 2016 r. Chris przeszedł kilka razy chemioterapię i naświetlania, a badania wskazywały ciągle na obecność nowotworu w jelicie grubym. Gdy chirurdzy następnego dnia przeprowadzali operację, nie znaleźli nowotworu, całkowicie znikł.

  Chris twierdzi, że badanie pooperacyjne poświadcza, że jest wolny od raka. On i jego rodzina, a także przyjaciele, którzy wspierali go od czasu diagnozy, wierzą, że został cudownie uzdrowiony przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  „Co najmniej jedna osoba modliła się za każdym razem przed ikoną, ale nie wiemy, jak wiele z nich przybyło ją uczcić i prosić w jakiejś specjalnej intencji”, mówi o. Tony. Trudno przewidywać, jaki wpływ ikona miała na uczniów miejscowej szkoły, ale Kristen Earnst wykorzystała możliwość włączenia uczniów trzeciej klasy w nowy projekt – mają narysować ikonę tak, jak ją widzą. Uczniowie zwrócili szczególnie uwagę na aniołów i na dotknięcie rąk Maryi i Jezusa.

  WIĘCEJ: Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  O. Tony prowadził jeszcze tego samego dnia wieczorne nabożeństwo, na które przybyło wielu ludzi, by modlić się przed tą ikoną. Proboszcz parafii św. Anny modli się też, by wizyta ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy pobudziła parafian do głębszej pobożności maryjnej i głębszej wiary w Jej Syna.

  Kristine Stremel

  za: cssr.news

  obraz

  Udostępnij