• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Mościska: odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej

  Mościska w Ukrainie, w których redemptoryści ponownie rozpoczęli posługę we wrześniu tego roku, rozbrzmiały pieśniami ku czci drugiej patronki sanktuarium MB Nieustającej Pomocy, tj. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W sobotę, 25 listopada 2023 r. uroczyście obchodzono odpust ku jej czci, z udziałem licznych wiernych i kapłanów dekanatu.

  WIĘCEJ: Redemptoryści powrócili do Mościsk na Ukrainie

  WIĘCEJ: 17 grudnia: XVII Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie i w Krakowie! [ZAPROSZENIE]

  Miejscowy kościoł pw. MB Nieustającej Pomocy i św. Katarzyny oraz dawny klasztor, obecnie szpital, są „kolebką polskich redemptorystów”, a samo sanktuarium to źródło kultu tejże maryjnej ikony w naszej Ojczyźnie od 1883 r. Po kilkunastu latach nieobecności redemptoryści wrócili 8 września br. do Mościsk, by prowadzić duszpasterstwo sanktuaryjne w tym świętym miejscu, szerzyć kult maryjny i głosić Boże Słowo przez misje i rekolekcje.

  W kościele sprawowana jest dwa razy w niedzielę i raz w dni powszednie Msza św. w j. polskim i raz w tygodniu w j. ukraińskim, prowadzona jest adoracja Najświętszego Sakramentu, nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa różańcowa. Zawsze można skorzystać również z sakramentu pojednania. Redemptoryści prowadzą po latach ponownie misje święte i rekolekcje, przyjmują zaproszenia na następne, oraz wychodzą naprzeciw dłuższym potrzebom duszpasterskim archidiecezji lwowskiej.

  Odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej zgromadził dużą liczbę wiernych z Mościsk i okolicy. Eucharystii przewodniczył i homilię wyglosił o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, wikariusz przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Nabożeństwo zakończyła procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni.

  red.

  WIĘCEJ: Lwów: Redemptoryści „wracają do Mościsk, do swojej kolebki”

  WIĘCEJ: 4. POWRÓT REDEMPTORYSTÓW DO POLSKI

  WIĘCEJ: 10 rocznica koronacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach

  Udostępnij