• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści powrócili do Mościsk na Ukrainie

  Mościska to kolebka polskich redemptorystów, a miejscowe sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy to źródło Jej kultu w naszej Ojczyźnie od 1883 r. Po latach redemptoryści ponownie wracają do Mościsk, by prowadzić duszpasterstwo sanktuaryjne w tym świętym miejscu, szerzyć kult maryjny i głosić Boże Słowo przez misje i rekolekcje. W piątek, 8 września 2023 r., nowa wspólnota zakonna została uroczyście wprowadzona do kościoła sanktuaryjnego z udziałem ks. bpa Edwarda Kawy, miejscowego duchowieństwa i dużej liczby wiernych.

  Ks. biskup we wprowadzeniu do Mszy św. przywołał postacie cenionych przez wiernych redemptorystów o. Bernarda Łubieńskiego i o. Władysława Ziobra, którzy mocno zaznaczyli się w historii Mościsk podczas pierwszego i drugiego okresu pracy redemptorystów w tym miejscu. Wyraził nadzieję, że obecni ojcowie będą wytrwałymi kontynuatorami tej posługi dla wiernych, którzy przychodzą tutaj na Eucharystię, nowennę nieustanną i do spowiedzi świętej. Polecił ich też opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby wspierała ich swoim wstawiennictwem u Jezusa.

  W Eucharystii, sprawowanej w święto narodzenia NMP i 22. rocznicę koronacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, uczestniczyli liczni wierni, dzieci z polskiej szkoły oraz siostry zakonne i kapłani z całego dekanatu. Zarząd Prowincji Warszawskiej Redemptorystów reprezentował o. Sylwester Cabała, który podziękował za życzliwe przyjęcie redemptorystów powracających do Mościsk.

  red.

  WIĘCEJ: Lwów: Redemptoryści „wracają do Mościsk, do swojej kolebki”

  WIĘCEJ: 4. POWRÓT REDEMPTORYSTÓW DO POLSKI

  WIĘCEJ: 10 rocznica koronacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach

  Udostępnij