• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Maxi Znaczek Turystyczny dla Barda

  Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie zostało wyróżnione Maxi Znaczkiem Turystycznym. 21 lutego br. z rąk prezesa Znaczków Turystycznych w Polsce pana Zbigniewa Romankiewicza nasz dom zakonny otrzymał taki znaczek. Z jednej strony widnieje na nim bazylika i dom redemptorystów w Bardzie, a z drugiej strony wizerunek cudownej figurki Matki Bożej Bardzkiej.

  Największą liczbę znaczków, które informują turystów i kolekcjonerów o ciekawych miejscach, wydarzeniach, jubileuszach i o świętych posiada właśnie Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej, zresztą pierwszy znaczek turystyczny związany z redemptorystami w Polsce to znaczek z bazyliką w Bardzie. Nic więc dziwnego, że Bardo zostało wyróżnione przez Centralę Znaczków Turystycznych specjalnym tzw. Maxi Znaczkiem Turystycznym.

  O znaczkach turystycznych na naszej redemptorystowskiej stronie pisano już nie raz. Niektóre nasze kościoły, sanktuaria (Bardo, Kraków, Szczecinek, Tuchów, Warszawa, Zamość) wpisały się już w tę akcję, by jeszcze bardziej były znane w Polsce i nie tylko, ponieważ znaczki turystyczne są akcją również europejską, uczestniczy w niej kilkanaście krajów. Ostatnio np. Słowacy wydali znaczek turystyczny z klasztorem redemptorystów w Podolińcu.

  Zapraszamy inne nasze domy, kościoły i sanktuaria do dołączenia się do idei znaczka turystycznego. Dzięki temu miejsca związane z redemptorystami oraz nasi święci będą znani coraz większej rzeszy ludzi.

  o. Leszek Zabdyr CSsR, Bardo

  Udostępnij