• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Książka o św. Gerardzie w Radiu Maryja

  Od kilkunastu dni w Radiu Maryja czytana jest książka pt. „Żywot świętego brata Gerarda Majelli ze Zgromadzenia Redemptorystów”, napisana ponad 100 lat temu przez o. Bernarda Łubieńskiego, słynnego polskiego redemptorystę, obecnie czcigodnego sługę Bożego i kandydata na ołtarze. Kolejne fragmenty książki można usłyszeć o godz. 14:30 w ramach audycji „Radiowa lektura” (od poniedziałku do piątku).

  Pisząc dla rodaków żywot św. Gerarda o. Łubieński pragnął ich zbudować i wskazać, jak wśród codziennych spraw i przeciwności wzrasta i przejawia się świętość sławnego  brata zakonnego z jego Zgromadzenia. Dzieło to nie jest naukową biografią, przypomina raczej „Kwiatki św. Franciszka z Asyżu” czy „Złotą legendę”, dlatego można je czytać, jak piękną opowieść o żywej miłości i ofiarnym poświęceniu.

  Św. Gerard Majella, brat zakonny w Zgromadzeniu Redemptorystów, żył we Włoszech w I połowie XVIII wieku. Był jednym z największych cudotwórców w dziejach Kościoła. Czysty jak dziecko i posłuszny Bogu, uczynił swe życie nieustannym wypełnianiem woli Bożej, która była osią przewodnią jego duchowości. Umiłowanie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Matki Bożej łączył z życiem ascetycznym i pokutnym. Wszystko co robił, czynił dla dobra bliźnich i chwały Boga. Św. Gerard jest dziś czczony w Kościele jako opiekun matek i kobiet spodziewających się potomstwa oraz patron dobrej spowiedzi.

  Książka ta została opublikowana w 2005 r. przez Wydawnictwo Redemptorystów „Homo Dei”. Bliższe informacje na stronie: www.homodei.com.pl

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

  Udostępnij