• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  KRE: o duszpasterstwie młodzieży w Europie – obrady na Słowacji i w Polsce

  Komisja Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań w Konferencji Redemptorystów Europy (RYVM KRE) spotkała się w dniach 19-20 lutego 2019 r. w Kostolnej na Słowacji i w Krakowie w Polsce. Celem była dalsza koordynacja tego duszpasterstwa na naszym kontynencie, a także przygotowanie następnego Europejskiego Spotkania Młodzieży Redemptorystowskiej na Słowacji w 2021 r.

  W Kostolnej na Słowacji w obradach wzięli udział przedstawiciele tamtejszych jednostek – Prowincja Bratysława-Praga i Wiceprowincja Michalowce zaangażowanych w przygotowanie spotkania. Bardzo dobrze oceniono ostatnie spotkanie w Granadzie w 2018 r. i zaplanowano temat, datę i dokładne miejsce następnego – zostaną podane za kilka miesięcy.

  WIĘCEJ: Granada: 80 osób z Polski na spotkaniu młodzieży

  Zaproponowano także coroczne spotkania reprezentantów duszpasterstw młodzieży redemptorystowskiej w Europie dla lepszego poznania, komunikacji i współpracy – najbliższe odbędzie się w dniach 27-29 września 2019 r. w Krakowie. Zaprezentowano ideę Międzynarodowego Obozu Misyjnego w Albanii w dniach 7-11 lipca, a informacja o nim dotrze w najbliższych dniach do poszczególnych jednostek.

  Podkreślono wagę wspólnych inicjatyw na kontynencie europejskim dla rozwijania rozumienia naszego charyzmatu i dzielenia go z młodzieżą. Przestudiowano także możliwości wspólnej pielgrzymki w roku 200-lecia śmierci św. Klemensa Hofbauera (2020).

  Następnym ważnym punktem spotkania były prace nad dokumentem wyznaczającym zasadnicze rysy duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego w Europie i sposoby jego realizacji. Na pewno wymaga ono nowej, misyjnej perspektywy.

  W skład komisji wchodzą: o. Paweł Drobot CSsR jako przewodniczący (Prowincja Warszawska), świeccy współpracownicy redemptorystów p. Brendan Dineen (Prowincja Dublińska) i p. Mariro Aguilar (Prowincja Madrycka), o. Laureano Del Otero Sevillano CSsR (Misja Albania) oraz o. Piotr Sułkowski CSsR (Prowincja Rzymska).

  o. Laureano Del Otero Sevillano CSsR, Albania; za: cssr.news; tłum. i skróty – red.

  Udostępnij