• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Granada: 80 osób z Polski na spotkaniu młodzieży

  Rozpoczęło się kolejne Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej, tym razem w Granadzie w dniach 25-29 lipca 2018 r. Bierze w nim udział 80 młodych osób z Polski.

  Grupa wyruszyła już w niedzielę, 22 lipca z Torunia i Wrocławia autokarem, by dotrzeć w poniedziałek wieczorem do Lourdes. Po całodniowym pobycie we wtorek w sanktuarium i modlitwie wyjechała do Granady w hiszpańskiej Andaluzji, by dołączyć do ok. 700 młodzieży redemptorystowskiej z całej Europy, gdzie pod hasłem „All Together – Wszyscy Razem” odbywa się kolejne jej spotkanie (organizowane raz na kilka lat).

  W spotkaniu bierze udział młodzież z Hiszpanii (około połowy uczestników), z Polski (druga najliczniejsza grupa), Rosji (nasza Regia św. Gerarda), Ukrainy, Słowacji, Albanii, Austrii, Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii.

  Uczestnicy z Polski pochodzą z naszych parafii w Szczecinku, Gdyni, Elblągu, Toruniu, Głogowie, Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie i Tuchowie. Towarzyszy im 5 ojców, 2 kleryków i jeden postulant, który w międzyczasie wstąpił właśnie do naszego Zgromadzenia.

  Trasa podróży biegnie przez Lourdes do Granady i z powrotem przez Barcelonę, Awinion i La Salette. Powrócą do Polski 2 sierpnia.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Granada

  Więcej zdjęć i regularnych informacji na: facebook.com/Redemptorysci

  Udostępnij