• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kraków: spotkanie duszpasterzy młodzieży Europy

  Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej w przyszłym roku i pola nowej współpracy to główne tematy spotkania duszpasterzy młodzieży z Europy, które odbyło się w Krakowie w dniach 27-29 września 2019 r.

  Przybyło prawie 30 redemptorystów i osób świeckich, by zapoznać się z pracami nad organizacją spotkania młodzieży w 2020 r. w Bratysławie na Słowacji oraz podjąć decyzje co do spotkania w roku 2023 (w 2022 r. odbędą się ŚDM w Lizbonie).

  W świadomości odpowiedzialnych rysuje się coraz mocniejsza świadomość konieczności współpracy na różnych polach, nie tylko w organizacji spotkań raz na kilka lat, ale także możliwej współpracy misyjnej, formacji liderów, znajomości języków obcych i współdzielenia miejsc pracy z młodzieżą.

  Każda prowincja przedstawiła także swoją pracę z młodzieżą, wymieniono pomysły i doświadczenia. Nie zabrakło także czasu na wspólną modlitwę, zwiedzanie Krakowa i wzajemne poznawanie się. Spotkanie bardzo dobrze zorganizowała Komisja Duszpasterstwa Młodzieżowo-Powołaniowego Konferencji Redemptorystów Europy pod przewodnictwem o. Pawła Drobota CSsR. Wziął w nim udział także o. Johannes Römelt CSsR, Koordynator KRE.

  Swoją Mszę św. prymicyjną dla uczestników odprawił o. Massimiliano Mura CSsR z Włoch, który dwa tygodnie wcześniej przyjął święcenia kapłańskie.

  Kolejne Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej odbędzie się w Bratysławie i Wiedniu w dniach 29 lipca – 2 sierpnia 2020 r. Szczegóły zostaną przedstawione przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Redemptorystowskiej.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Wrocław

   

  Udostępnij