• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kraków: rozpoczął się międzyprowincjalny miesiąc odnowy

  Od nieszporów, którym 4 lipca 2017 r. w klasztorze redemptorystów w Krakowie przewodniczył o. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, rozpoczął się międzyprowincjalny miesiąc duchowej odnowy dla braci przygotowujących się do złożenia wieczystej profesji zakonnej.

  W tym szczególnym spotkaniu w tym roku bierze udział 10 kleryków z różnych jednostek zgromadzenia: czterech z Prowincji Warszawskiej, trzech z Regii Zimbabwe w Afryce, po jednym z Prowincji Praga – Bratysława, z Prowincji Rzymskiej i Neapolitańskiej.

  O. Prowincjał przewodniczył pracom i refleksji w pierwszym dniu tego spotkania. W kolejnych dniach – dzięki zaproszonym gościom – uczestnicy będą mieli okazję zastanowić się nad szeregiem istotnych kwestii dotyczących formacji zakonnej, kapłańskiej i ściśle redemptorystowskiej. Będzie to również czas modlitwy i braterstwa ze współbraćmi pochodzącymi z odmiennych kultur.

  Po tygodniu spędzonym w Krakowie, na pozostałą część miesiąca odnowy uczestnicy spotkania przeniosą się do Tuchowa. Po zakończeniu miesiąca odnowy (4.08), czterej bracia z Prowincji Warszawskiej i jeden z Prowincji Bratysława – Praga rozpoczną swoje rekolekcje ścisłe przed ślubami wieczystymi. Odbędą się one w klasztorze sióstr redemptorystek w Bielsku Białej od 6 do 14 sierpnia. Pozostali kandydaci do ślubów wieczystych rekolekcje będą przeżywać w swoich jednostkach.

  o. Witold Hetnar CSsR, Prefekt WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij