• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kolejny numer „Rodziny Odkupiciela” – Ewangelizacja

  Ukazał się 84 numer biuletynu Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie „Rodzina Odkupiciela”. Dotyka on tematów związanych z misją ewangelizacji, którą Kościół otrzymał od Chrystusa. Nasi Autorzy poruszyli bardzo ciekawe tematy związane z różnorodną formą głoszenia Dobrej Nowiny.

  Będziemy mogli zapoznać się m.in. z ojcem Tomem Forrestem, który był jedną z czołowych postaci w katolickim Ruchu Odnowy Charyzmatycznej na świecie.

  Dla interesujących się nową ewangelizacją inspirującym może okazać się tekst pt.: „Eureka, czyli znalazłem!”. Traktuje on o kursie prowadzonym przez młodych dla młodych. Sens takiej metody przepowiadania Chrystusowego orędzia można zrozumieć po przeczytaniu artykułu „Wolni i wyzwalający”. Zwraca on bowiem uwagę, że głosiciel Ewangelii powinien być równocześnie jej świadkiem, czyli żyć nią na co dzień – wolni mogą wyzwalać innych.

  Nasz czytelnik znajdzie też kilka innych interesujących artykułów, które będąc świadectwem ewangelizowania – czyli wprowadzania w codzienność przesłania Jezusa Chrystusa, stanowią zaproszenie do osobistego włączenia się w to wielkie dzieło Boże.

  Serdecznie zachęcamy do lektury naszego seminaryjnego czasopisma!

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  Biuletyn można otrzymać we wszystkich parafiach redemptorystów w Polsce oraz przesyłając dowolną ofiarę na adres: Redakcja Rodziny Odkupiciela, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów; email: rektorwsd@redemptor.pl, tel. +48 14 632 7200

  Poprzednie numery pisma są dostępne online na stronie internetowej naszego seminarium.

  Redakcja „Rodziny Odkupiciela”

   

  Udostępnij