• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Jedna wspólnota: Święty Klemens – apostoł maryjny

  Publikujemy kolejny numer biuletynu formacyjnego „Jedna Wspólnota”, który przygotowało Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie. Materiał nosi tytuł: „Święty Klemens – apostoł maryjny”.

  Zarząd Generalny ogłosił rok 2020-2021 Rokiem Jubileuszowym ku czci „drugiego założyciela” Zgromadzenia, świętego Klemensa Marii Hofbauera. Wydarzenia jubileuszowe przywołują wiele emocji – wskazują bowiem, jak Zgromadzenie rozwijało się przez te wszystkie lata, i poruszają nas, jako współczesnych redemptorystów, pokazując, jak bardzo nasze życie tożsame jest z naszymi duchowymi fundamentami. W tej refleksji przybliżamy i skupiamy się na eucharystyczno-maryjnym wymiarze pobożności św. Klemensa. Każdy redemptorysta – brat, kapłan i świecki współpracownik – przyjmując tę samą postawę, jako świadek Odkupiciela, może czerpać energię, odwagę, nadzieję oraz Odkupienie z tego nabożeństwa. Płynące z niego owoce przeznaczone są bowiem nie tylko dla nas samych, ale dla wszystkich, do których jesteśmy posłani.

  Zapraszamy redemptorystów, redemptorystki, świeckich współpracowników i wszystkich zainteresowanych postawą apostoła Warszawy i Wiednia do zapoznania się z tym materiałem. Cały biuletyn można przeczytać lub pobrać na naszej stronie.

  Udostępnij