• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Jedna wspólnota: św. Klemens – „współpracownik w misji” Boga i ludzi

  Publikujemy kolejny numer biuletynu formacyjnego „Jedna Wspólnota”, który przygotowało Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie. Materiał nosi tytuł: „Święty Klemens Maria Hofbauer jako ‚współpracownik w misji’ Boga i ludzi”.

  Św. Klemens M. Hofbauer widział, że w jego czasach misja pilnie potrzebowała skoncentrowania się na rdzeniu Ewangelii. Stare schematy i sformułowania bywały nawet irytujące. Dlatego był otwarty na nowe formy głoszenia (stąd jego słynne stwierdzenie, że „musimy głosić ewangelię na nowo”) i nowe sposoby współpracy. Od samego początku Święty Klemens nie postrzegał siebie jako samotnego głosu wołającego na pustyni. Widział siebie raczej jako współpracownika Boga w misji i szukał kolejnych współpracowników do jej realizacji. Po długich samotnych poszukiwaniach jako pustelnik i pielgrzym po raz pierwszy znalazł wsparcie w Zgromadzeniu Redemptorystów….

  Zapraszamy redemptorystów, redemptorystki, świeckich współpracowników i wszystkich zainteresowanych postawą apostoła Warszawy i Wiednia do zapoznania się z tym materiałem. Cały biuletyn można przeczytać lub pobrać na naszej stronie.

   

  Udostępnij