• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  CADR Kraków: szkoła animatorów małych grup dzielenia

  dav

  W sobotę, 16 lutego 2019 r. w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie (CADR Kraków) odbyło się spotkanie Szkoły Animatora dla odpowiedzialnych za małe grupy dzielenia. Organizatorem dnia formacji była Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum Corda.

  W spotkaniu wzięło udział około 60 osób ze wspólnot zaangażowanych w nową ewangelizację z Krakowa i okolic: SNE Sursum Corda (Kraków, redemptoryści), Miasto Boże (Lubień), Wspólnota Żywej Wiary (Zakopane), SNE Gaudete (Kraków, pallotyni), SNE Najświętszego Serca Jezusowego (Kraków, sercanie).

  Spotkanie rozpoczęło się modlitwą oraz przedstawieniem wspólnot.  Zajęcia formacyjne odbywały się na dwóch rocznikach. Na pierwszym stopniu został przedstawiony profil animatora oraz jaka jest jego misję. Punktem wyjścia w posłudze animatora jest osobiste nawrócenie. Celem animatora jest doprowadzenie powierzonych mu osób do decyzji pójścia za Jezusem. Zajęcia na drugim roczniku skoncentrowane były wokół tematu przygotowania nauczań na spotkaniach małej grupy, interpretacji Pisma Świetego oraz prowadzenia modlitwy.

  W czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w styczniu 2019, Papież Franciszek zachęcał do budowania kultury spotkania: „Kultura spotkania jest wezwaniem i zaproszeniem, by mieć odwagę podtrzymywania wspólnego marzenia”. Te słowa oddają doskonale atmosferę spotkania formacyjnego, które stało się okazją do budowania jedności między osobami z różnych wspólnot zaangażowanych w to samo dzieło ewangelizacji.

  Kolejna szkoła animatora planowana jest na maj 2019 r.. Wspólnoty, które chcą się włączyć we wspólną formację zapraszamy do udziału. Informacje można znaleźć na stronie www.sne.diecezja.pl.

  o. Paweł Drobot CSsR, Kraków

  WIĘCEJ: cadr.redemptor.pl

  Udostępnij