• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Życzenia O. Prowincjała na Wielkanoc 2020

  Drodzy Współbracia,

  Drogie Siostry Redemptorystki,

  Drodzy Świeccy Współpracownicy,

  Nie byliśmy przygotowani na takie przeżywanie Wielkiego Postu i Świąt Wiel­kanocnych.

  Mamy wprawdzie rzetelnie opracowane projekty i plany, nawet chęci nam nie brakuje. Nie przewidzieliśmy jednak, że trzeba będzie zatrzymać się i czekać, nie wiedząc, jak długo.

  Towarzyszy nam w tym czasie święty nasz Współbrat — Klemens Hofbauer, wszak to Jego Rok Jubileuszowy. Planowaliśmy uroczyste obchody i celebra­cje. .. I — póki co — ten Jubileusz jakoś nam się nie udaje. Trochę jak całe życie św. Klemensa — wypełnione trudnościami, oskarżeniami, niepowodzeniami… po ludzku patrząc. Był przeganiany, nie miał ani środków materialnych, ani sił ludzkich, ale wytrwale szukał rozwiązań. Nie tracił zapału i ufności. Pisał w swoich listach: Opatrzność Boża niemałej wagi sobie cel nakreśliła, powołując nasze Zgromadzenie (List do o. Generała, 1800 r.).

  Święty Klemensie, wspieraj nas dzisiaj byśmy nie zatracili wiary, która jest zau­faniem Bogu. Każdy redemptorysta ma ją w sercu, gdy składa pierwsze i wie­czyste śluby, i potem je odnawia. Pozwala ona wytrwać wiernie, gdy nie idzie po naszej myśli. Pomaga nie zatracić przekonania, że w krzyżu Chrystusa jest nasze uzdrowienie i Odkupienie.

  Drodzy Współbracia, takiej pełnej pokoju ufności,

  zakorzenionej w Bogu — Świętym, Mocnym, Nieśmiertelnym – życzę.

  o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji

   

  Udostępnij