• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Pomoc Ukrainie
  XXVI Kapituła Generalna
 • Menu

  XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów w internecie

  Zbliżająca się wielkim krokami XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela ma swoją specjalną podstronę internetową, na której umieszczone są wszystkie wiadomości z nią związane. Zapraszamy do odwiedzania!

  Na stronie internetowej całego Zgromadzenia Redemptorystów cssr.news jest umieszczona podstrona cssr.news/26CG/, która zbiera już wszelkie wiadomości o aktualnych przygotowaniach do XXVI Kapituły Generalnej, której faza kanoniczna odbędzie się w Rzymie w dniach 11 września – 7 października 2022 r.

  Zamieszczono także listę wszystkich poprzednich kapituł generalnych, a te zwołane po Soborze Watykańskim II rozszerzono o krótkie opisy prowadzonych prac i poruszanych zagadnień, liczbę członków kapituły oraz składy personalne kolejnych Zarządów Generalnych. Na uwagę zasługuje również krótkie podsumowanie procesu restrukturyzacji zgromadzenia, który został zapoczątkowany na XXI Kapitule Generalnej w Itaici w Brazylii w 1991 r.

  WIĘCEJ: Rzym: pierwsza faza XXVI Kapituły Generalnej oficjalnie ogłoszona

  Ważną cześcią są oficjalne dokumenty: zwołujący, zapraszający do zgłaszania postulatów czy do modlitwy za to ważne wydarzenie.

  Strona prowadzona jest przez Biuro Komunikacji Zgromadzenia Redemptorystów w trzech oficjalnych językach zgromadzenia: angielskim, hiszpańskim i włoskim.

  Informacje o XXVI Kapitule Generalnej w języku polskim, zwłaszcza te związanie z Konferencją Redemptorystów Europy, są systematycznie publikowane na stronie redemptor.pl i łatwe do znalezienia dzięki wewnętrzej wyszukiwarce strony lub po kliknięciu przy artykule związanym z tym tematem na tag: XXVI Kapituła Generalna.

  Kapituła generalna, zwoływana przez przełożonego generalnego co sześć lat, jest najwyższym organem wewnętrznego zarządu Zgromadzenia, a także reprezentuje je jako wyraz troski i udziału wszystkich członków w promowaniu dobra całego instytutu zakonnego. Kapituła dokładnie bada misję Zgromadzenia, czy jest ono dalej zgodne z duchem założyciela i zdrowymi tradycjami. Sprawdza również, czy Zgromadzenie chętnie słucha głosu Boga, który stawia mu wyzwania przez Kościół i świat.

  Faza pierwsza XXVI Kapituły Generalnej – na poziomie kontynentalnej konferencji – rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Spotkania tej części mają na celu zasadniczo przedstawienie dokumentu roboczego jako narzędzia pełniejszej odpowiedzi na wezwanie Konstytucji oraz zapewnienić aktywny udział członków Zgromadzenia i naszych świeckich partnerów w Kapitule Generalnej.

  WIĘCEJ: Za rok XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów – dokument roboczy już przygotowany

  WIĘCEJ: Rzym: zakończyły się obrady europejskiej fazy XXVI Kapituły Generalnej

  Prowincję Warszawską Redemptorystów reprezentować będą przełożony Prowincji oraz dwóch wybranych delegatów.

  oprac. red.

  Udostępnij