• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Rzym: pierwsza faza XXVI Kapituły Generalnej oficjalnie ogłoszona

  (Rzym) 21 września 2021 r. o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów, podpisał dekret zwołujący I fazę XXVI Kapituły Generalnej. Spotkania tej części kapituły odbędą się w 2022 r. we wszystkich pięciu kontynentalnych konferencjach zgromadzenia.

  Afryka-Madagaskar: 10-25 stycznia 2022 r. w Nairobi w Kenii,

  Europa: 21 marca – 1 kwietnia 2022 r., lokalizacja nie została jeszcze ustalona,

  Ameryka Łacińska – Karaiby: 24 kwietnia – 05 maja 2022 r., w Sao Paulo w Brazylii,

  Ameryka Północna: 09 – 21 maja 2022, w West End, NJ (USA),

  Azja-Oceania: 30 maja – 08 czerwca 2022 r. na Bali, Indonezja.

  WIĘCEJ: Za rok XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów – dokument roboczy już przygotowany

  Uczestnictwo w spotkaniach pierwszej fazy jest obowiązkowe dla wszystkich członków fazy drugiej (kanonicznej) kapituły, która ma się odbyć w Rzymie jesienią 2022 roku. Wszyscy członkowie części kanonicznej mają prawo do głosowania we wszystkich zgłoszonych sprawach rozważanych na spotkaniach części pierwszej.

  Ponadto, następujące osoby są również członkami spotkania fazy pierwszej z prawem głosu: przełożeni misji oraz reprezentanci prowincji, wiceprowincji i regii liczących więcej niż dwudziestu członków, które nie mają jeszcze wybranego reprezentanta w fazie kanonicznej.

  We wszystkich spotkaniach uczestniczy Przełożony Generalny. Koordynator konferencji jest pełnoprawnym członkiem spotkania  własnej konferencji. Konsultorzy generalni biorą udział w co najmniej jednym spotkaniu fazy pierwszej. Pozostali członkowie Kurii Generalnej wezmą udział w jednym posiedzeniu określonym przez Zarząd Generalny. Bracia wybrani przez Radę Generalną uczestniczą w spotkaniu, na którym reprezentowana jest ich jednostka. Inne osoby obecne na spotkaniach fazy I to moderatorzy Kapituły Generalnej, świeccy współpracownicy, eksperci i inne osoby wyznaczone przez Radę Generalną i/lub Statuty Konferencji.

  WIĘCEJ: XXVI Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów oficjalnie zwołana

  za: cssr.news

  Udostępnij