• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  WSKSiM: sympozjum „Ku trzeźwości Narodu”, 8 marca 2017 r. [ZAPROSZENIE]

  Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wraz z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, któremu przewodzi ks. bp Tadeusz Bronakowski, po raz kolejny zaprasza do udziału w sympozjum pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu – Narodowy Kongres Trzeźwości”.

  Sympozjum odbędzie się 8 marca 2017 r. w auli WSKSiM przy ul. Droga Starotoruńska 3 i jest jednym z etapów w przygotowaniach do tegorocznego Narodowego Kongresu Trzeźwości. W sympozjum będą uczestniczyć przedstawiciele Kościoła, polskiego rządu, administracji państwowej, wybitni znawcy i działacze, którym na sercu leży sprawa trzeźwości Polaków.

  Konferencja naukowa rozpocznie się o godzinie 9.00 Mszą Świętą w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wierni pomodlą się w intencji dobrych owoców Kongresu.

  Następnie w auli WSKSiM prelekcje wygłoszą między innymi: ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, dr hab. Krzysztof Wojcieszek, ks. dr Marek Dziewiecki, pani Katarzyna Łukowska – zastępca dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  O promocji marki „Trzeźwość” opowie pan Maciej Zdziarski, a o inicjatywach rządzących, parlamentarzystów i samorządowców na rzecz promowania  trzeźwości Narodu –  pan minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, pani poseł Małgorzata Zwiercan i pani poseł Krystyna Wróblewska.

  Duszpasterze i przedstawiciele wspólnot zakonnych omówią działania podjęte w diecezjach i zgromadzeniach zakonnych w roku Narodowego Kongresu Apostolstwa Trzeźwości. Z kolei liderzy organizacji i ruchów wspomagających promocję trzeźwości w Polsce przedstawią rozwiązania na rzecz wspierania abstynencji Narodu.

  Chętnych do udziału w sympozjum prosimy o kontakt telefoniczny: 56 650 40 00 albo elektroniczny: recepcja@hotel-akademicki.pl.

  Udostępnij