• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Wittem: rozmowa o priorytetach i współpracy w Europie wkracza w nową fazę

  Początkiem września 2018 r. (3-5) w Wittem w Holandii w Prowincji Św. Klemensa odbyło się spotkanie Zarządów Prowincji Dublin, Londyn, Wiedeń-Monachium i Św. Klemensa z Przełożonym Generalnym Michaelem Brehlem CSsR i Radnym Generalnym Pedro Lopezem CSsR i Koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy (KRE) Johannesem Römeltem.

  Przyjrzeli się wynikom nadzwyczajnej wizytacji w swoich prowincjach i próbowali szukać odpowiedzić na nie. Przedstawili także swoje przemyślenia komisji, która przygotuje plan restrukturyzacji Zgromadzenia Redemptorystów w Europie.

  O. Römelt zaprezentował przegląd postępów, które zrobiła KRE w formacji, duszpasterstwie i współpracy międzynarodowej. O. Generał rozszerzył to spojrzenie o inne kontynentalne konferencje.

  WIĘCEJ: Ameryka Łacińska i Karaiby: nowe wino w nowe bukłaki

  Wśród uczestników spotkania panowała jedność jeśli chodzi o konieczność i pilne podjęcie następnych kroków we współpracy w regionie na wielu poziomach, trudności zostały nazwane po imieniu. Jest także chęć, by się wzajemnie lepiej poznawiać. Nie zostały podjęte żadne decyzje, jednak panuje wspólne wrażenie, że rozmowa o priorytetach i współpracy wkracza w nową fazę. Zmiany potrzebują czasu. Z drugiej strony trzeba go dobrze i efektywnie wykorzystać, dlatego należy spodziewać się następnych kroków.

  Spotkanie było szczególnie użyteczne i pomocne dla wspomnianej komisji w tworzeniu planu i przygotowaniu jego projektu na jesienne zgromadzenie KRE.

  Eric Corsius, za: cssr.news

  Udostępnij