• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  USA: doroczne rekolekcje polskich redemptorystów

  W dniach 17 lutego – 10 marca 2017 r. odbyła się wizytacja kanoniczna polskich redemptorystów pracujących na terenie Ameryki Północnej połączona z dorocznymi rekolekcjami.

  O. Prowincjał Janusz Sok CSsR i o. Radny Nadzwyczajny Paweł Drobot CSsR odwiedzili kolejno Współbraci pracujących we wspólnotach w  Perth Amboy, Manville (obie w stanie New Jersey), Chicago, Miramar na Florydzie i Toronto w Kanadzie. Ojcowie Wizytatorzy spotkali się również z przedstawicielami poszczególnych, więlozyjcznych parafii, gdzie pracują redemptoryści naszej prowincji. Ponadto odbyły się spotkania z kard. Tobinem, od stycznia 2017 r. ordynariuszem archidiecezji Newark, biskupami diecezji, w których pracujemy oraz z Przełożonymi Prowincji Baltimore i Denver.

  WIĘCEJ: W USA trwa wizytacja kanoniczna wspólnot. Wizytatorzy odwiedzili także kard. Josepha Tobina CSsR

  Na zakończenie wizytacji wszyscy redemptoryści pracujący w USA i Kanadzie spotkali się na rekolekcjach w Houston w Teksasie, które jak co roku były okazją do odnowy ducha oraz wymiany wspólnych doświadczeń. Prowadzący rekolekcje o. Paweł Drobot CSsR poruszył temat “Wybór woli Bożej”. Wszystkie konferencje oparte zostały na zapiskach św. Alfonsa. Czas rekolekcji był także czasem braterskiego spotkania.

  Polscy redemptoryści w Ameryce Północnej od lat 90-tych ubiegłego wieku pracują z emigrantami j. polskiego i hiszpańskiego, duszpasterzują wśród Amerykanów w j. angielskim, posługują w armii amerykańskiej jako kapelani, służą Radiu Maryja w USA i Kanadzie, a także współpracują z miejscowymi jednostkami Zgromadzenia – Prowincjami Baltimore, Denver i Edmonton-Toronto.

  o. Marcin Zubik CSsR, Manville, NJ

  Udostępnij