• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  USA: doroczne rekolekcje polskich redemptorystów

  Opactwo benedyktyńskie św. Józefa w St. Benedict pod Nowym Orleanem w Luizjanie w dniach od 27 lutego do 3 marca 2023 otwarło swe gościnne podwoje dla dwunastu polskich redemptorystów pracujących w Ameryce Północnej, którzy pod kierownictwem o. Janusza Soka CSsR przeżywali swoje doroczne rekolekcje zakonne.

  „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to myśl przewodnia jaką rozważaliśmy w czasie konferencji oraz wspólnych i osobistych modlitwach. W trakcie rekolekcji zorganizowana została pielgrzymka do pobliskiego sanktuarium bł. Franiszka Seelosa (1819-1867) w Nowym Orleanie , redemptorysty i apostoła Ameryki Północnej, wyróżniającego się intensywnym życiem modlitewnym i pokutą. Jego wrodzona życzliwość, zrozumienie i poświęcenie dla potrzeb wiernych ze wszystkich środowisk czyni go wzorem zarówno dla zakonników, jak i świeckich w budowaniu wspólnoty Kościoła dziś.

  Wzmocnieni duchowo i bogatsi o doświadczenie braterskiej wspólnoty wróciliśmy do swoich obowiązków, by budować Kościół Chrystusowy.

  Polscy redemptoryści w Ameryce Północnej od lat 90-tych ubiegłego wieku pracują z emigrantami j. polskiego, hiszpańskiego i portugalskiego, duszpasterzują wśród Amerykanów w j. angielskim, posługują w armii amerykańskiej jako kapelani, służą Radiu Maryja w USA i Kanadzie, a także współpracują z miejscowymi jednostkami Zgromadzenia – Prowincjami Baltimore, Denver i Edmonton-Toronto.

  o. Stanisław Słaby CSsR. Manville, NJ, USA

  Udostępnij