• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tydzień Modlitw o Powołania 2022

  Niedziela, 8 maja 2022 r., obchodzona w Kościele jako niedziela Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem Modlitwy o Powołania. Rozpoczyna także 59. Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

  W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

  IV Niedziela Wielkanocna w Kościele katolickim obchodzona jest jako dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Podczas Mszy św. czytany jest fragment Ewangelii według św. Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10).

  Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Jak co roku do parafii trafiły przygotowane specjalnie na ten czas materiały duszpasterskie. „Niech nasza gorliwa modlitwa i wspólna troska o wsparcie każdego, kogo Bóg powołuje do służby we wspólnocie Kościoła, przyczynią się do obfitych owoców tegorocznego Tygodnia Modlitw o powołania” – napisał we wprowadzeniu do nich bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

  Z danych zebranych w styczniu br. przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań wynika, że we wszystkich seminariach duchownych w Polsce (diecezjalnych i zakonnych) przygotowuje się do kapłaństwa 2177 kleryków.

  za: BP KEP, episkopat.pl

  Zapraszamy do modlitwy o powołania!

  WIĘCEJ: Orędzie Papieża na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

  WIĘCEJ: Rekolekcje dla kandydatów do Zgromadzenia Redemptorystów

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  Udostępnij