• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: „Upatrzcie siedmiu mężów, pełnych Ducha i mądrości!” – święcenia diakonatu

  W sobotę, 2 października 2021 r., we wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, siedmiu redemptorystów Prowincji Warszawskiej przyjęło święcenia diakonatu dzięki posłudze ks. bp Artura Ważnego – biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

  Dzień święceń diakonatu rozpoczął się uroczystą jutrznią sprawowaną w seminaryjnej kaplicy, podczas której nasi współbracia, kandydaci do święceń, tj. Ireneusz Krzywoń, Karol Łukaszczyk, Grzegorz Pruś, Patryk Reczek, Dominik Strychacz, Marcin Wojdan i Norbert Żukliński. złożyli wyznanie wiary oraz przysięgę wierności na ręce rektora WSD Redemptorystów w Tuchowie, o. dr Macieja Sadowskiego CSsR. Po zakończeniu Jjutrzni o. Rektor poświęcił nowe dalmatyki oraz księgi Liturgii Godzin, które prefekt studentatu o. Adam Kośla CSsR wręczył kandydatom do święceń.

  WIĘCEJ: Tuchów: Ślubuję Ci Boże czystość, ubóstwo i posłuszeństwo

  Msza św. połączona z udzieleniem święceń diakonatu rozpoczęła się o godz. 11.00 na sanktuaryjnym dziedzińcu. Ks. bp Artur Ważny, który przewodniczył liturgii, w swojej homilii skierowanej do przyjmujących święcenia wskazał na potrzebę wsparcia świętych i Aniołów, aby skutecznie pokonywać różnorakie słabości i nieuporządkowania, gdyż chodzi tu o ludzkie wnętrze, o autentyczność głosiciela Słowa. Biskup Artur wskazał trzy słowa, które winny być światłem drodze diakonatu, którą rozpoczynają: Królestwo Boże, które mają budować, dziecko, które adoruje Ojca, naśladuje Jezusa, jest posłuszne i przyjmuje napomnienia, i wreszcie uniżenie, które ukierunkowuje na zależność od Boga.

  Uroczystość święceń diakonatu zgromadziła na sanktuaryjnym placu w Tuchowie wielu gości: współbraci redemptorystów z Polski i zagranicy, kapłanów, siostry zakonne, a także rodziny, przyjaciół i znajomych naszych nowych diakonów.

  Alumnów VI roku – nowo wyświęconych na diakonów – otoczmy szczególną modlitwą, aby byli znakiem ożywiającym dla Kościoła i Zgromadzenia.

  br. Hubert Stański CSsR, fot. br. Dominik Król CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Strona internetowa: wsd.redemptor.pl

  Strona na Facebooku: facebook.com/wsdredemptorystow

  Udostępnij