• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Toruń: 13. Dziękczynienie w Rodzinie [ZAPROSZENIE]

  Zbliża się wrzesień. Rodzina Radia Maryja zapraszama wszczególnie na dwa wydarzenia: pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu oraz na kolejne Dziękczynienie w Rodzinie.

  Pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna siłą całego narodu”. Zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca, czyli 2 września br. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

  A już w pierwszą sobotę – 4 września br. – odbędzie się 13. Dziękczynienie w Rodzinie.

  O godz. 11.00 – w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II uczestniczyć będziemy w nabożeństwie pierwszo-sobotnim. W samo południe – pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla – ordynariusza diecezji toruńskiej – sprawowana będzie Eucharystia. Natomiast o godz. 17.00 odbędzie się procesja różańcowa.

  Po Mszy św. – około godz. 14.00 – w amfiteatrze na scenie nad wodą odbędą się wspaniałe koncerty. Wystąpią m.in.: Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz – doskonale znany i lubiany – zespół Bayer Full.

  Przygotowaliśmy także wiele atrakcji:

  • Stoiska gastronomiczne ze zdrową kuchnią a także z żywnością ekologiczną: owocami, przetworami, sokami, miodem, nabiałem i pieczywem. Nie zbraknie także tradycyjnych potraw z grilla i smakołyków z polowej kuchni. Zapraszamy także do naszej kawiarni, księgarni oraz stanowisk Fundacji Nasza Przyszłość z bogata ofertą wydawniczą. Będą także górale z kożuchami i inni wystawcy. O naszej uczelni opowiedzą Wam studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
  • Na najmłodszych będzie czekało specjalne miasteczko nauki i zabaw przygotowane przez Państwową Straż Pożarną.
  • Na parkingu przy sanktuarium – w „Miasteczku zdrowia” – zostaną przeprowadzone bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia – od godz. 11.00 do godz. 16.00; kardiologii, diabetologii i ortopedii – od godz. 14.00 do 17.00. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dowodów osobistych.

  Koniecznie wstąpmy do Parku Pamięci, gdzie oddaliśmy hołd Polakom ratującym Żydów i Sprawiedliwym Ukraińców. Na terenie parku znajdują się także tężnie solankowe.

  Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej, ministra obrony narodowej p. Mariusza Błaszczaka oraz prezydenta Miasta Torunia p. Michała Zaleskiego.

  Kochani!!! Spotkajmy się 2 i 4 września!

  o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Toruń

  za: radiomaryja.pl

  Udostępnij