• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Sztuka prezentacji słowa – warsztaty homiletyczne w Tuchowie

  Od 4 do 6 listopada br. w klasztorze redemptorystów w Tuchowie miały miejsce spotkania warsztatowe dla misjonarzy i rekolekcjonistów. Wzięło w nich udział 20 misjonarzy wraz z grupą 16 kleryków z seminarium redemptorystów.

  Program trzydniowych spotkań obejmował wprowadzenie w tematykę Planu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na 2014 rok, którego myślą przewodnią są słowa: „Jezus Chrystus, Syn Boży”. Medytacyjne rozważania w ramach liturgii eucharystycznej prowadził o. Jarosław Krawczyk, wykładowca seminarium w Tuchowie.

  Zasadnicze ćwiczenia związane z efektywnym przekazem słowa, prezentacją, zasadami komunikacji werbalnej i nie werbalnej prowadził Krzysztof Najdowski z Augsburga, trener wystąpień publicznych, prezentacji, mowy ciała i komunikacji wizualnej.

  Były to bardzo intensywne i wspólnie tworzone warsztaty, w których każdy uczestnik brał aktywny udział. Ćwiczenia praktyczne służyły temu, by przypomnieć i uwrażliwić na wiele ważnych szczegółów i zasad stojących na straży przekazu słowa, tak w treści jak i w formie. Z pewnością wzbudziły one w uczestnikach większą troskę o jakość komunikacji słowa o Słowie, czyli o Ewangelii danej nam w Jezusie Chrystusie.

  o. Stanisław Kiełbasa CSsR

  Udostępnij