• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rzym: spotkanie Generalnej Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań

  Kilka dni po zakończeniu Synodu Biskupów o Młodzieży spotkała się w Rzymie Generalna Komisja ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań.

  Obrady miały miejsce w Kurii Generalnej Redemptorystów w dniach 6-9 listopada 2018 r., a udział wzięli reprezentanci pięciu kontynentów: o. Paweł Drobot CSsR (przewodniczący komisji, Europa), o. Christian Klú CSsR (Afryka i Madagaskar), oo. Matthew Allman CSsR i Santo Arrigo CSsR (Ameryka Płn.), o. Fabio Pascual CSsR (Ameryka Środkowa i Płd.), o. Peter Balaswamy CSsR (Azja i Oceania).

  Razem z członkami Zarządu Generalnego próbowali znaleźć drogę kontynuacji prac synodu. O. Generał Michael Brehl CSsR, jeden z ojców synodalnych, na początku spotkania wskazał kierunki:  słuchać młodych ludzi, aby poznawać ich życie, interpretować je według Słowa Bożego, zapraszać młodych do pójścia za Jezusem. Wszystkie te trzy kroki są konieczne we wzroście wiary i powołaniowym rozeznawaniu.

  Komisja zdecydowała o aktualizacji „Generalnych Wytycznych dla Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Redemptorystowskich” w świetle wskazań synodu i XXXV Kapituły Generalnej. Ostatnia kapituła zwróciła naszą uwagę na znak czasu jakim jest „zraniony świat”. Redemptoryści są przekonani, że konieczne jest wyjście do młodzieży, by towarzyszyć im poszukiwaniu sensu życia i powołania.

  Komisja potwierdziła także, że efektywne duszpasterstwo młodzieży jest możliwe jedynie w perspektywie wspólnej pracy z młodymi i to nie tylko dla młodych. Następnym etapem pracy komisji będzie wspólny projekt z młodzieżą, jakim jest Dzień Alfonsjański w czasie ŚDM Panama w styczniu 2019 r.

  za: cssr.news

  Udostępnij