• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rzym: spotkanie formacyjne przełożonych wyższych

  Na początku nowego czterolecia w Zgromadzeniu Redemptorystów odbywają się w Rzymie spotkania formacyjne dla przełożonych wyższych wszystkich jednostek. Obecnie, w dniach 24-30 marca 2019 r., trwa szkolenie w j. angielskim, bierze w nim udział także Przełożony Prowincji Warszawskiej, o. dr Janusz Sok CSsR.

  Największa grupa uczestników pochodzi z Konferencji Azji i Oceanii (trzynastu), pięciu z Ameryki Północnej, z Europy siedmiu, a z Konferencji Redemptorystów Afryki i Madagaskaru czterech. Razem z nimi udział biorą koordynatorzy wyżej wymienionych konferencji.

  WIĘCEJ: Rzym: spotkanie Zarządu Generalnego z koordynatorami kontynentalnych konferencji

  Spotkanie, któremu przewodniczy Przełożony Generalny, o. Michael Brehl CSsR, zawiera w sobie czas na wykłady, modlitwę, dyskusje i wymianę myśli. W poniedziałek, 24 marca zaproszony prelegent, br. Emili Turu, marysta, mówił o „wyzwaniach w animowaniu życia konsekrowanego w czasie zmian w prowincjach i regionach”.

  Pamiętamy w modlitwie o naszych Przełożonych w czasie tych dni, prosząc Ducha Świętego o inspiracje i towarzyszenie w dziele odnowy Zgromadzenia.

  oprac. red. za: scala.news

  Udostępnij