• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rzym: spotkanie Zarządu Generalnego z koordynatorami kontynentalnych konferencji

  Każdego roku Zarząd Generalny Zgromadzenia Redemptorystów spotyka się z koordynatorami pięciu kontynentalnych konferencji, by poddać ewaluacji sytuację jednostek i zaplanować następne kroki. Ostatnio takie spotkanie miało miejsce w Rzymie w dniach 18-22 marca 2019 r.

  Spotkaniu przewodniczył Przełożony Generalny o. Michael Brehl CSsR, obecni byli wszyscy Radni Generalni oraz Koordynatorzy: o. Jack Kingsbury CSsR (Ameryka Pónocna), o. Marcelo Araujo CSsR  (Ameryka Łacińska i Karaiby), o. Zéphirin Luyila CSsR(Afryka i Madagaskar), o. Ben Ma CSsR( Azja i Oceania) i o. Johannes Römelt CSsR (Europa).

  Rozmawiano głównie o trwającej restrukturyzacji Zgromadzenia: prace na apostolskimi planami restrukturyzacji w konferencjach i nad wdrożeniem innych decyzji Kapituły Generalnej. Odbywające się w tych dniach dni formacji wyższych przełożonych jednostek języków romańskich oraz języka angielskiego dostarczyły także materiału do dyskusji. Szczególną uwagę poświęcono przygotowaniu spotkaniom konferencji w połowie sześciolecia, tj. w 2019 r.

  Obrady były konstruktywne i przebiegły w braterskiej atmosferze. Uroczystość św. Józefa i obchody jubileuszu ślubów zakonnych br. Placido z Kurii Generalnej wyznaczyły wspólne świętowanie w czasie spotkania.

  o. Johannes Römelt CSsR, Koordynator KRE; za: cssr.news

  Udostępnij