• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rozpoczęła się nadzwyczajna wizytacja generalna Zgromadzenia w Europie

  Nadzwyczajna wizytacja wszystkich jednostek Zgromadzenia przez Zarząd Generalny rozpoczęła się na świecie w zeszłym roku, a początkiem tego roku w Europie od Hiszpanii, Portugalii i Francji. Jej celem jest pomoc w odnowie naszego życia apostolskiego i promocja większej świadomości procesu restrukturyzacji w Zgromadzeniu po XXV Kapitule Generalnej w 2016 r.

  Wizytacja Prowincji Lizbońskiej rozpoczęła się 29 stycznia 2018 r. w Oporto w Portugalii, w składzie: o. Pedro López (Radny Generalny) i o. Johannes Römelt CSsR (Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy). Obecni byli wszyscy członkowie prowincji, 3 Współbraci z jednostek brazylijskich ze wspólnoty w Damaia w Lizbona (wśród nich Polak, o. Krzysztof Dworak z Wiceprowincji Bahia), Współbrat z Hiszpanii oraz 6 osób świeckich.

  Spotkania odbywają się w atmosferze wielkiego zainteresowania procesem restrukturyzacji w Zgromadzeniu. Wypowiedzi uczestników dodają odwagi, by stawić czoła jego iluzjom i wyzwaniom. Jedną z największych obaw jest zaawansowany wiek większości Współbraci z tej prowincji.

  Odbyło się także specjalne spotkanie ze świeckimi współpracownikami redemptorystów w Portugalii, tworzącymi liczną i zaangażowaną grupę, która przynosi wiele nadziei prowincji.

  WIĘCEJ: Nadzwyczajna wizytacja generalna Zgromadzenia Redemptorystów rozpoczęła się od Boliwii

  o. Pedro López CSsR, Radny Generalny, Rzym; za: cssr.news

  Nadzwyczajna wizytacja Prowincji Warszawskiej odbędzie się na przełomie września i października 2018 r. – red.

  Udostępnij