• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rowy: kolejna seria rekolekcji prowincjalnych

  W dniach 23-27 października 2023 r. w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym w Rowach odbyła się kolejna seria rekolekcji prowincjalnych, którą poprowadził o. Piotr Andrukiewicz CSsR z Łomnicy-Zdroju.

  W rekolekcjach wzięło udział 15 redemptorystów i 2 kapłanów diecezjalnych. Słowem kluczowym rozważań było 'zdumienie’. Najpierw zdumienie osobą Boga i Jego miłością, następnie zdumienie światem stworzonym jako miejscem objawiania się Boga. Kolejnym etapem rozważań było zdumienie z powodu tego, kim jesteśmy w oczach Boga, następnie zdumienie eucharystyczne i wreszcie zdumienie Kościołem. Ta ewangeliczna postawa, do której zachęcał Jan Paweł II i często nawiązuje Franciszek, jest nam nieustannie potrzebna, abyśmy nie popadli w rutynę, przyzwyczajenia i obojętność, które grożą utratą świeżości wiary. Rekolekcje zmierzały do odzyskania zdolności dziecięcego zachwytu Bogiem, Jego darami, naszym powołaniem i działaniem Boga w Kościele i świecie.

  Przepiękna jesienna sceneria otaczającą miejsce naszych rekolekcji nad Morzem Bałtyckim sprzyjała medytacji i wewnętrznemu wyciszeniu, modlitwie we wspólnocie i na samotności oraz kontemplacji znaków Bożej obecności. Braterska atmosfera i wzajemna otwartość pozwalały na doświadczanie obecności Boga żyjącego pośród nas.

  o. Piotr Andrukiewicz CSsR, Łomnica-Zdrój

  Udostępnij