• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rekolekcje w Bukowinie

  W dniach 4-8.10.2021 w naszym domu rekolekcyjno-wypoczynkowym Scala w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się pierwsza seria rekolekcji prowincjalnych. Jak zauważył jeden z uczestników rekolekcji, były to historyczne rekolekcje, bo pierwsze rekolekcje prowincjalne w tym miejscu. Prowadził je o. Mirosław Grakowicz CSsR – proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Uczestniczyło w nich jedenastu współbraci, czyli jeden brat zakonny i dziesięciu ojców z różnych naszych domów. Najwięcej współbraci przyjechało ze Szczecinka.

  Rekolekcjonista podejmując temat Posłani, aby głosić słowo Boże ubogim (por. Konst. 2), zauważył i na tym się skupił, że nasze przepowiadanie oraz życie zakonne i kapłańskie nie będzie skuteczne i autentyczne bez ścisłej współpracy z Duchem Świętym. A rezultatem tej współpracy są owoce Ducha Świętego, które mamy wymienione w Liście św. Pawła do Galatów (Ga 5,22-23). Wprawdzie współczesne przekłady mówią o dziewięciu owocach, to jednak rekolekcjonista swoje konferencje głosił w oparciu o listę dwunastu owoców ze starego łacińskiego tłumaczenia tzw. Wulgaty Klementyńskiej. Konferencje były żywe, praktyczne, poparte licznymi przykładami z życia oraz posługi duszpasterskiej ojca Mirosława. Plan rekolekcji był tak ułożony, że po obiedzie była możliwość dłuższego spaceru w tym pięknym miejscu. Na zakończenie rekolekcji przyjechał przedstawiciel zarządu naszej Prowincji o. Dariusz Paszyński CSsR – wikariusz prowincjała, by pozdrowić uczestników.

  Gospodarz tego ośrodka o. Mieczysław Babraj CSsR otoczył wszystkich współbraci ogromną gościnnością i życzliwością, za co bardzo mu dziękujemy. W pracach kuchennych i gospodarczych pomagał brat Kamil Krzywoń CSsR, któremu też bardzo dziękujemy. Podziękowanie należy się również animatorowi muzycznemu o. Piotrowi Andrukiewiczowi CSsR. Zapewne każdy z uczestników rekolekcji wyjechał umocniony duchowo, z myślą, że warto tu przyjechać, jeśli jeszcze będą organizowane rekolekcje w tym miejscu.

  o. Leszek Zabdyr CSsR, Bardo

  Udostępnij