• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
    Portal Kaznodziejski
    Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
    Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  • Menu

    Rekolekcje powołaniowe na Białorusi

    W sierpniu na Białorusi odbyły się dwie serie rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej z naszych parafii i nie tylko.

    12 – 14 sierpnia siedemnastu ministrantów przeżywało swoje rekolekcje powołaniowe w Porzeczu, gdzie pracuje o. Roman Cieślak CSsR. W ciągu trzech dni ministranci mieli możliwość bliżej poznać postać św. Alfonsa oraz św. Gerarda. Dzięki prezentacjom multimedialnym mogli zobaczyć gdzie i jak pracują misjonarze redemptoryści. Razem szukaliśmy odpowiedzi na pytania czym jest powołanie kapłańskie oraz jak je właściwie rozpoznać. Ostatniego dnia  wyruszyliśmy pieszo do Starej Rudy, gdzie na łonie przyrody niedaleko pięknego jeziora sprawowaliśmy Najświętszą Eucharystię.

    19 – 22 sierpnia piętnastoosobowa grupa chłopaków z różnych parafii diecezji grodzieńskiej wyjechała do Nowogródka, gdzie przy grobie błogosławionych sióstr męczenniczek poszukiwali własnej drogi życia. Każdego dnia ojcowie Andrzej Jodkowskij i Valery Maziuk poprzez spotkania, konferencje i wspólne bycie razem ukazywali piękno powołania kapłańskiego i misjonarskiego. Najważniejszym momentem każdego dnia była Msza Święta, sprawowana w nowogródzkiej Farze. Udaliśmy się również w pielgrzymce pieszo na miejsce mordu sióstr męczenniczek. W trakcie rekolekcji mogliśmy podziwiać piękne widoki nad Świtezią oraz rozegrać mecz towarzyski.

    Wspólna radość, a zarazem wyciszenie i modlitwa oraz słuchanie każdego dnia Słowa Bożego sprawiły, że nasi młodzi przyjaciele mogli bliżej poznać i doświadczyć miłości Jezusa. Mieli możliwość poznać piękno życia misjonarza redemptorysty. Pozostaje wiara w to, że kiedyś ktoś z tych chłopaków dołączy do wielkiej rodziny zakonnej św. Alfonsa.

    o. Valery Maziuk CSsR

    Udostępnij