• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rekolekcje oazowe 2022

  Końcem czerwca i do połowy lipca odbyły się trzy serie rekolekcji oazowych wspólnot z naszych duszpasterstw w dwóch domach rekolekcyjno-wypoczynkowych redemptorystów.

  Najmłodsi swoje rekolekcje oazowe OND przeżywali w Łomnicy Zdroju pod okiem o. Krzysztofa Wąsiewicza, a starsi swoje rekolekcje ONŻ I i II stopnia  przeżyli w Kościelisku, które prowadzili dla nich o. Aleksander Ćwik i o. Bogusław Nawracaj. Łącznie w rekolekcjach wzięło udział 67 dzieci i młodzieży z naszych wspólnot pod opieką i kierownictwem duchowym trzech ojców wspieranych przez 10 animatorów.

  WIĘCEJ: Bardo: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

  Czas rekolekcji oazowych staraliśmy się przeżyć w łączności wszystkich grup rekolekcyjnych. Wyrazem tego było chociażby nasze wspólne spotkanie wszystkich w Krościenku nad Dunajcem, gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie. Spędziliśmy ten dzień na wspólnej celebracji Eucharystii, modlitwie, poznawaniu osoby ks. Franciszka Blachnickiego, spotkaniach w mieszanych grupach oraz wspólnej zabawie w parku nad brzegiem Dunajca. Każda grupa przygotowała w formie przedstawiania podsumowanie swojej pracy na temat tego, czym jest wspólnota i co mi daje.

  Innym wyrazem naszego dążenia do przeżywania w łączności swoich rekolekcji było wspólne celebrowanie niektórych nabożeństw oraz pogodne wieczory ONŻ I i II. Uczestniczyliśmy również w Dniu Wspólnoty Oazowej. Młodsi udali się z Łomnicy po raz kolejny do Krościenka, a starsza młodzież z ONŻ udała się na Olczę do sanktuarium Cudownego Medalika, aby tam w łączności z innym wspólnotami oazowymi z całej Polski przeżyć ów piękny Dzień wyrażający naszą jedność z Ruchem Światło-Życie.

  WIĘCEJ: Go&Share! – zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej w Toruniu

  Cieszymy się, że młodzież z naszych parafii z Głogowa, Gliwic, Elbląga, Szczecinka, Krakowa, Tuchowa i Torunia mogła przeżyć razem ten piękny czas wzrostu swojej wiary, jakim są rekolekcje oazowe, na których we wspólnocie chwaliła Boga i poznawała siebie nawzajem, czego owocem zauważalnym są przyjaźnie, które powstały między nimi.

  o. Bogusław Nawracaj CSsR, Kraków

  Udostępnij