• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Go&Share! – zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej w Toruniu

  „Go and Share!” to hasło zakończonego XII Europejskiego Spotkania Młodzieży Redemptorystowskiej, które tym razem odbyło się w Toruniu w parafii św. Józefa w dniach 27-31 lipca 2022 r. Udział wzięło w nich 250 młodych osób z różnych duszpasterstw młodzieżowych redemptorystów z 12 krajów naszego kontynentu.

  Spotkanie poświęcone było centarlnemy tematowi redemptorystowskiecgo charyzmatu, tj. głoszeniu Dobrej Nowiny. Kolejne pełne dni poświęcone były kerygmatowi, wspólnocie – Kościołowi i samej ewangelizacji. Tematy przewijały się przez liturgię – modlitwę poranną, Eucharystię, głoszone w grupach katechezy i dyskusje po nich oraz część wspólnotową, gdzie także można było wyrażać swoją wiarę i młodość.

  Zjazd rozpoczął się w środę, 27 lipca od mocnego akcentu liturgiczno-artystycznego: koncertu uwielbienia przygotowanego przez ponad 60-osobowy zespół muzyczny i chór „Or_kiestra” z Krakowa pod batutą Justyny Zawiślan, który był także transmitowany na żywo w Telewizji Trwam.

  WIĘCEJ: Rozpoczęły się Europejskie Dni Młodzieży Redemptorystowskiej w Toruniu

  WIĘCEJ: Koncert na rozpoczęcie Europejskich Dni Młodzieży Redemptorystowskiej [VIDEO]

  Łączność z Kościołem lokalnym w Toruniu wyraziła się przez czwartkową pielgrzymkę rożańcową do miejscowej katedry świętych Janów i Mszy św. pod przewodnictwem miejscowego ordynariusza ks. bpa Wiesława Śmigla. Wieczorem tego dnia odbyło się także tańce dla wszystkich uczestników.

  Nie zabrakło także wizyty w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu oraz w położnym obok Parku Pamięci i kampusie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Modlitwa w tym miejscu – Koronka do Bożego Miłosierdzia w różnych językach i Msza św. były także doświadczeniem, jak Bóg działa w historii polskiego narodu. Dzień zwieńczył „Wieczór Miłosierdzia” – głęboko przeżyty przez wielu uczestników – adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością sakramentu pojednania.

  Przedostatni dzień oprócz modlitwy i katechezy wypełniony był warsztatami: medialnymi – prowadzonymi w Telewizji Trwam, korzystania z mediów społecznościowych w ewangelizacji, wolontariatu oraz nauki tańca celtyckiego. Wieczorem odbył się tradycyjny festiwal młodzieży z prezentacją poszczególnych duszpasterstw młodzieżowych w Europie.
  Spotkanie zakończyło się w niedzielę, 31 lipca uroczystą Mszą św. sprawowaną razem z miejscowymi parafianami.

  W spotkaniu brała udział młodzież z Francji, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii, Włoch, Niemiec Albanii, Belgii, Szwajcarii i Polski. Obecni byli o. Pedro Lopez CSsR – radny generalny, o. Johannes Römelt CSsR – koordynator Konferencji Redemptorystów Europy, przełożeni prowincji z Włoch, Hiszpanii, Słowacji i Polski, a także 20 redemptorystów duszpasterzy i kleryków.

  Przebieg wydarzenia można było śledzić na portalach społecznościowych:

  www.instagram.com/goandshare.eu

  www.facebook.com/goandshare.eu

  red.; fot. Julia Książko, Barbara Dworzańska, o. Zbigniew Kwiecień CSsR, o. Grzegorz Ruszaj CSsR

  * * *

  czwartek, 28 lipca 2022 r.:

  piątek, 29 lipca 2022 r.:

  sobota, 30 lipca 2022 r.:

   

  Udostępnij