• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rozpoczęły się Europejskie Dni Młodzieży Redemptorystowskiej w Toruniu

  W Toruniu, a parafii św. Józefa, rozpoczęły się Europejskie Dni Młodzieży Redemptorystowskiej. W Toruniu rozpoczęło się wczoraj XII. Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej. Jest to nie tylko czas modlitwy, ale także możliwość czerpania ze wspólnoty rozproszonej na co dzień w wielu zakątkach świata.

  O godzinie 18.30, w parafii świętego Józefa miała miejsce oficjalna inauguracja, po której sprawowana była uroczysta Msza święta pod przewodnictwem o. Janusza Soka CSsR, przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Młodzież wraz
  z duszpasterzami przybyła do Torunia m.in. z Francji, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii, Włoch, Niemiec czy Albanii. Całą liturgii towarzyszła również również Or_kiestra, która wprowadziła nas w piękny czas przeżywania Dni Młodych.

  Wieczorem, zaraz po Apelu Jasnogórskim odbył się koncert uwielbieniowy, który był transmitowany na żywo w Telewizji Trwam. W murach kościoła zasiadła ponad 60 osobowa Or_kiestra pod batutą Justyny Zawiślan, która dała nam możliwość włączenia się we wspólne wielbienie i świętowanie wspólnego czasu w Polsce!

  WIĘCEJ: Koncert na rozpoczęcie Europejskich Dni Młodzieży Redemptorystowskiej [VIDEO]

  W kolejnych dniach spotkania zaplanowane są m.in.: warsztaty tematyczne, procesje do toruńskich świątyń, integracje prowadzone z DJ-em czy „Festiwal Młodych”, w którym każda prowincja będzie mogła przedstawić charakterystyczne zwyczaje swojego kraju.

  Mamy nadzieję, że kolejne dni przyniosą równie piękne wspomnienia, a międzynarodowa integracja umocni młodych ciałem oraz duchem w wierze!

  Przebieg wydarzenia można śledzić na portalach społecznościowych:

  www.instagram.com/goandshare.eu

  www.facebook.com/goandshare.eu

  Barbara Dworzańska, Office Go&Share; fot. Julia Książko

  Udostępnij