• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  „Redemptoryści wlali w nasze serca poczucie misji” – tatrzański weekend powołaniowy

  W dniach 13-15 mają 2022 r. odbył się kolejny „Weekend z redemptorystami”, tym razem w Kościelisku. Poza górskimi wędrówkami i zwiedzaniem okolicy był to czas duchowej odnowy. Konferencje tematyczne prowadził o. Krzysztof Wąsiewicz CssR z Gliwic. Obecnie przygotowujemy się do wakacji i serdecznie zapraszamy na „Wakacje z redemptorystami”!

  WIĘCEJ: Wakacje z redemptorystami 2022

  WIĘCEJ: Rekolekcje dla kandydatów do Zgromadzenia Redemptorystów

  * * *

  Około 2 lat temu usłyszeliśmy w Radiu Maryja o rekolekcjach powołaniowych, które były organizowane przez o Szczepana, mieliśmy trochę szczęścia bo gdy pierwszy raz zadzwoniliśmy okazało się, że nie ma już miejsc. Dopiero później zadzwonił o. Szczepan i powiedział, że dwa miejsca się zwolniły i jak mamy ochotę przyjechać, to zaprasza.

  Zgodziliśmy się pojechać,  ale szczerze mówiąc czuliśmy leki stres, ponieważ nigdy wcześniej nie byliśmy na takich rekolekcjach. Ten stres jednak przerodził się w wielką radość, która płynęła z przebywania w gronie tylu fantastycznych ludzi, którzy nas otaczali w trakcie trwania rekolekcji. Atmosfera na rekolekcjach była wspaniała.

  Szybko okazało się, że to nie będą nasze ostatnie rekolekcje z redemptorystami  ponieważ  do dziś dnia od 2 lat jesteśmy, czy to na rekolekcjach czy na feriach zimowych jak również na weekendach z redemptorystami. I jest to też taka chwila oderwania się od tego codziennego wiru obowiązków, zwłaszcza jeśli mówimy o weekendach z redemptorystami, które są organizowane w czasie roku szkolnego. Tutaj zawsze można się wyciszyć, przemyśleć wiele spraw i pomodlić się. Na tych rekolekcjach poznaliśmy wielu wartościowych ludzi.

  Redemptoryści wlali w nasze serca poczucie misji, która jest ważnym elementem życia mężczyzny ponieważ, każdy z nas ma jakąś misję do wypełnienia w życiu, czy to do życia zakonnego, kapłańskiego czy również  jako mąż, ojciec – bo to nie jest tak, że każdy, kto tu przyjdzie będzie redemptorystą, ale te rekolekcje to czas odkrywania tego, co Pan Bóg chce od nas, kim chce, abyśmy byli.

  Wszystkie rekolekcje na których byliśmy zapadły nam głęboko w pamięć i zawsze będą mile wspominane. Mamy nadzieję że niedługo się znowu spotkamy. Do zobaczenia.

  Jakub i Piotr Bugajscy, Przyszowa

  Udostępnij