• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści na rekolekcjach w Krakowie

  W dniach 18-22 listopada odbywały się w Krakowie rekolekcje prowincjalne, w których udział wzięło prawie 40 redemptorystów z różnych domów w Polsce, współbracia posługujący poza granicami kraju: w Niemczech, Austrii, Białorusi i na Ukrainie oraz jeden kapłan diecezji grodzieńskiej na Białorusi. Rekolekcje prowadził o. Wojciech Bołoz.

   

  Tematem przewodnim naszych rekolekcyjnych rozważań były słowa Chrystusa: „Będziecie moimi świadkami” (Dz 1,8). W ostatnich dniach Roku Wiary jeszcze raz podjęliśmy refleksję nad tym, czym jest i jaka jest moja wiara jako kapłana. O. Wojciech podkreślając piękno i doniosłość powołania, którym zostaliśmy obdarzeni, jednocześnie wskazał na bardzo konkretne problemy, trudności posługi zakonnika w dzisiejszym świecie, ukazując też drogi rozwiązywania i radzenia sobie z zagrożeniami. Obok tematów wiary, powołania, wspólnoty poruszony został również temat gender. Miało to miejsce podczas spotkania pastoralnego, na którym o. prof. Bołoz w bardzo czytelny sposób wyjaśnił, czym jest ideologia gender, jakie jest jej źródło i jakie niesie niebezpieczeństwa.

   

  Bardzo ważnym momentem rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękowaliśmy Bogu za dar powołania, którym nas obdarzył, przepraszaliśmy za grzechy niewierności powołaniu i charyzmatowi, jaki Duch Święty przez naszego Założyciela pozostawił Kościołowi, prosiliśmy też o dar nowych powołań.

   

  Dziękując rekolekcjoniście o. Wojciechowi Bołozowi oraz Współbraciom z domu krakowskiego prosimy Boga, aby wynagrodził im trud, poświęcenie i błogosławił im w redemptorystowskiej posłudze.

   

  o. Marcin Surga CSsR

  Udostępnij