• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Razem w misji. Krok do przodu

  „Oto ja poślij mnie” (Iz 6,8) to przesłanie na Niedzielę Misyjną w tym roku. W przesłaniu do Kościoła i świata papież Franciszek pisze: „Jest to nieustannie nowa odpowiedź na pytanie Pana: „Kogo mam posłać?”. To powołanie pochodzi z serca Boga, z Jego miłosierdzia, które rzuca wyzwanie zarówno Kościołowi, jak i ludzkości w obecnym kryzysie światowym”.

  Misja, którą zostawił nam Jezus, abyśmy szli na cały świat i głosili Dobrą Nowinę jest ciągle aktualna. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią oraz mniejszymi możliwościami spotkań w salach parafialnych Słowo Boże nie jest skrępowane. Szczególnie w tym czasie wiele osób potrzebuje spotkania we wspólnocie oraz umocnienia duchowego.

  Od września rozpoczęła się realizacja projektu „Razem w misji”. Celem projektu jest formacja osobista i wspólnotowa środowisk, które chcą podjąć na serio nakaz misyjny Jezusa. Całość projektu obejmuje cztery lata: Droga ucznia: podstawy; Uczeń – misjonarz: wzrost; Powołani do wspólnoty; Powołani do służby. W ramach pierwszego roku odbyły się już dwa spotkania: „Wezwani do życia” oraz „Nowe życie”. W czasie spotkania on-line w dniu 21 października brało udział 32 osoby.

  Projekt ma na celu budowanie sieci współpracy pomiędzy środowiskami kościoła Katolickiego. Za koordynację odpowiedzialny jest Sekretariat Współpracy w Misji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów oraz Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda. Do realizacji włączyły się środowiska związane z Sursum Corda z Krakowa, Warszawy, Zakopanego, Jordanowa, Wspólnota Nowe Życie z Elbląga, Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna Obfite Odkupienie z Wrocławia, DA Klemens z Warszawy, Wspólnota „Missio Christi” oraz wspólnota bł. Kaspra Stanggassingera z Grodna. Łącznie jest to około 180 osób.

  Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu. We wrześniu były to spotkania w salkach przy parafiach. Od października wiele wspólnot prowadzi spotkania on-line.

  Drugą formą są spotkania w małych grupach. W sytuacji, gdy ze względu na pandemię możliwość spotkań w grupach są ograniczone wiele wspólnot gromadzi się w grupach na portalach społecznościowych.

  Dla osób, które są zmuszone pozostawać w domu takie formy spotkań stanowią duże wsparcie.  Pomimo braku osobistego spotkania, kontakt online, wspólna modlitwa, dzielenie się swoim życiem i doświadczeniem wiary jest czymś bardzo ważnym. Dzięki temu Ewangelia może być głoszona w każdym domu.

  Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.razemwmisji.pl

  Świadectwa osób, które brały udział w spotkaniu on-line.

  o. Paweł Drobot CSsR, Warszawa

  „Co dało mi spotkanie? Miłość, radość, pokój serca, poczucie wspólnoty, wdzięczność – za to, że chociaż online mogliśmy się razem modlić i zobaczyć, za łaskę wiary, która w tych niespokojnych czasach jest tym bardziej wspaniałym prezentem od Boga zupełnie za darmo! Poczucie Bożego prowadzenia i że to Jezus PRZYCHODZI do nas – do naszych domów, serc, nie musimy zasługiwać ani nic robić, tylko powiedzieć Jemu „tak”.. I że On może uciszyć każdą burzę w naszej łodzi życia, że czuwa, że troszczy się, trzeba tylko zaufać.”

  Marta

  „Spotkanie dało mi poczucie wewnętrznej radości, że Bóg tak potrafi jednoczyć ludzi, iż mimo dzielących nas kilometrów, spotkaliśmy się razem aby Go wielbić, doświadczać Jego nieograniczonej miłości aby się na nią otwierać i prawdziwie poczuć ją w sercu. Cieszę się z uczestnictwa w formacji, z bycia uczniem, którego Bóg prowadzi, wspiera i pomaga oraz ukazuje piękno jakim jest wspólnota”.

  Anna

  fot. archiwum Sekretariat Współpracy w Misji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

   

   

   

   

   

   

  Udostępnij