• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Radio Maryja świętowało 28. rocznicę powstania

  Już 28 lat Radio Maryja dociera do milionów domów w Polsce i na świecie. W Toruniu w sobotę, 7 grudnia 2019 r/ pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją” odbyły się uroczystości rocznicowe. Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

  Wspólną modlitwą Anioł Pański w samo południe w Hali Widowiskowo-Rekreacyjnej w Toruniu rozpoczęły się uroczystości 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Później wierni modlili się przed Najświętszym Sakramentem z różańcem w ręku.

  Po modlitwie różańcowej rozpoczął się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Nie zabrakło takich utworów, jak „Biały Krzyż”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko” czy „Serce w plecaku”. Po części patriotycznej, przyszedł czas na część religijną koncertu. Fragmenty homilii oraz zapisków więziennych Prymasa Tysiąclecia odczytali artyści scen polskich: Halina Łabonarska i Marcin Kwaśny. O godz. 15.00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  Modlitwa i wartości chrześcijańskie od zawsze były bliskie Rodzinie Radia Maryja – napisał w liście odczytanym przez ministra Adama Kwiatkowskiego prezydent Andrzej Duda.

  – Jedno jest w Polsce radio, którego wierni słuchacze z całego kraju i na obczyźnie tworzą wspólnotę nazywaną przez nich nie klubem czy towarzystwem, lecz rodziną – podkreślił Andrzej Duda.

  „Radio Maryja głosi Chrystusa Pana z Maryją” – podkreślił ordynariusz diecezji toruńskiej ks. bp Wiesław Śmigiel, dziękując rozgłośni za jej wielką rolę formacyjną i ewangelizacyjną.

  – W sposób szczególny dziękuję za troskę o rozwój wiary, nadziei i miłości w małżeństwach i rodzinach chrześcijańskich oraz za niestrudzone budzenie świadomości, że życie ludzkie jest darem i że winno być szanowane i chronione – od poczęcia do naturalnej śmierci – zaznaczył ks. bp Wiesław Śmigiel.

  Centralnym punktem dzisiejszego spotkania była Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. I – jak mówił – Radio Maryja rozmodliło Polskę.

  – A czyż nie możemy dzisiaj, po 28 latach istnienia Radia Maryja, odważnie i z całą świadomością dopowiedzieć, że będąc darem Maryi i głosząc Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela wraz z Nią, ono ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski i Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami – akcentował ks. abp Wacław Depo.

  Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę na współczesne zagrożenia i próby laicyzacji społeczeństwa. Nawiązał do propagandy, jaką próbują narzucić środowiska LGBT.

  – W ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie znów nasiliło się światopoglądowe zmaganie, które określiłbym nawet przyśpieszonym kursem apostazji, z groźnym zjawiskiem wypisywania się dzieci i młodzieży z lekcji religii, co prowadzi do pełzającej ateizacji – podkreślił ks. abp Wacław Depo.

  „Dobrze, że jesteście i dziękuję Wam za to, że trwacie” – zwrócił się do wiernych Wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Dariusz Paszyński CSsR.

  – Chcę z jednej strony podziękować Wam, kochana Rodzino Radia Maryja, że jesteście prawdziwymi misjonarzami – misjonarzami Jezusa Chrystusa. Chciałbym podziękować moim współbraciom, ojcu dyrektorowi, za to, że poprzez to dzieło formuje misjonarzy do głoszenia Chrystusa jako Pana i że to czyni wraz z Maryją – zaznaczył o. Dariusz Paszyński CSsR.

  Na zakończenie ze szczególnym apelem do wiernych zwrócił się założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

  – Idzie straszny walec. Chcą nam wyrwać wiarę. (…) Księżom biskupom życzę, żeby wytrzymali, a nam wszystkim – żebyśmy stali razem z kapłanami, z biskupami, czy to w Gdańsku, czy to w Krakowie, czy gdziekolwiek – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

  Jutro uroczystości rocznicowe odbędą się w Bydgoszczy.

  TV Trwam News; za: radiomaryja.pl

  Udostępnij