• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Przyjdź! Marana Tha! – nowe przedstawienie naszego oblata, prof. Ryszarda Peryta

  „Przyjdź! Marana Tha!” to nowe przedstawienie naszego oblata, prof. Ryszarda Peryta. Ten znany w świecie teatru i opery artysta zaprezentuje swoje dzieło w piątek, 7 października 2016 r. o godz. 19.00 w Teatrze Polskim w Warszawie. W insenizacji udział weźmie cały zespół tego teatru na czele z dyr. Andrzejem Sewerynem oraz gościnnie chór „Duc in altum” z naszej gdyńskiej parafii.

  WIĘCEJ: Sylwetka prof. Ryszarda Peryta

  Przestawienie Ryszarda Peryta (jest autorem scenariusza, scenografii i jego reżyserem) przygotowane na 1050-tą rocznicę chrztu Polski, nawiązuje do sztuki „Apocalypsis cum figuris” Jerzego Grotowskiego, której prapremiera miała miejsce w 1967 r. w Teatrze Laboratorium we Wrocławiu. Ostatnie słowa: „Idź, i nie wracaj więcej!”, skierowane do postaci Chrystusa, kończyły tamto przedstawienie wypędzeniem Go z teatru. Następowało trzaśnięcie drzwi i zapadała ciemność. W tym nowym przestawieniu ostatnimi słowami będzie wołanie z Pisma Świętego (Ap 22,20): „Marana Tha! Przyjdź, Panie Jezu”…

  Słowa przedstawienia zaczerpnięte będą z Biblii, Dantego, Herberta, Kochanowskiego, Krasińskiego, Manna, Mickiewicza, Miłosza, Norwida, Wojtyły – Jana Pawła II. Obrazy zaś od Boscha, Dürera, Giotta, Grünewalda, Michała Anioła, Rembrandta, Wyspiańskiego i Zurbarána.

  WIĘCEJ: Przedstawienie na stronie Teatru Polskiego

  marana-tha-przyjdz-peryt

   

   

   

   

  Udostępnij