• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Poczwórna radość – śluby zakonne i przyjęcie kandydatów

  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, dla redemptorystów jest dniem szczególnie ważnym, ponieważ w tym dniu wielu z nas składało swoje śluby zakonne.

  W tym roku była poczwórnie radosnym dniem. Dziękujemy Bogu, że w czasie uroczystej jutrzni 16 braci, w tym 1 brat juniorysta, mogło ponowić swoją profesję zakonną.

  O godzinie 900 delegacja naszej wspólnoty seminaryjnej udała się na lubaszowską „Górę Tabor”, by uczestniczyć razem z naszymi najmłodszymi współbraćmi w uroczystości złożenia przez sześciu z nich pierwszych ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

  O godzinie 1200 w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej przeżywaliśmy śluby wieczyste 4 współbraci. Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR, kierując słowo w czasie homilii do profesów wieczystych, mówił im, że „może nie wiedzą, czy ich życie w klasztorze będzie wygodne i przyjemne, czy trudne i smutne, nie wiedzą, czy atmosfera we wspólnocie, w jakiej przyjdzie im żyć, będzie miła czy też nie, ale wiedzą jedno, że decyzja, jaką dzisiaj podejmują, jest wolą Bożą, którą rozeznawali przez 7 lat zakonnej formacji”.

  Czwartym powodem naszej radości jest przyjęcie nowych kandydatów do naszego Zgromadzenia, które miało miejsce w naszym domu zakonnym dzisiejszego popołudnia. Przyszłym braciom postulantom życzymy wytrwałości w stawianiu pierwszych kroków na drodze życia zakonnego.

  tekst br. Almar Suchan CSsR, fot. br. Michał Zieliński CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij