• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Pielgrzymka na Giewont z udziałem kleryków redemptorystów

  14 września 2015 r.,  w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się tradycyjna Pielgrzymka na Giewont. We wspólnym pielgrzymowaniu uczestniczyli także bracia klerycy redemptoryści wraz z o. Prefektem, którzy w Kościelisku odbywają swoje wakacje wspólnotowe.

  Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 9.00 Mszą Świętą w Kościele Świętego Krzyża  w Zakopanem, której przewodniczył o. Witold Hetnar – Prefekt WSD Redemptorystów w Tuchowie. We Mszy Św. uczestniczyło wiele osób, nie tylko z Zakopanego i Podhala, ale z najdalszych nawet miast i wsi Polski. Najliczniejsza była grupa z Siedlec, która przyjechała aż dwoma autokarami za swoim księdzem przewodnikiem.  Po Mszy Św. pielgrzymi zebrali się przed Pustelnią Świętego Brata Alberta na Kalatówkach. O godzinie 11:00 rozpoczęli pielgrzymowanie niebieskim szlakiem na Giewont odmawiając  Drogę Krzyżową, Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po półgodzinnym odpoczynku w schronisku PTTK na Hali Kondratowej na Giewont wyruszyło ok. 150 osób.

  Pielgrzymka była bardzo dobrze przygotowana i poprowadzona. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwali ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Pielgrzymki, która była ważnym wydarzeniem w życiu religijnym Zakopanego i Podhala, należą się słowa podziękowania i uznania.

  br. Jerzy Krywult CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij