• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Pielgrzymka ikony MB Nieustającej Pomocy przez katedry Irlandii

  W Prowincji Dublińskiej przez wszystkie dwadzieścia sześć katedr diecezji katolickich w Irlandii trwa pielgrzymka ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pobłogosławionej przez Papieża Franciszka i wykonanej przez o. Eugeniusza Karpiela CSsR. Jest to część obchodów jubileuszu 150-lecia odnowienia kultu tej ikony i powierzenia jej Zgromadzeniu Redemptorystów przez bł. Piusa IX w 1865 r.

  Wszyscy biskupi irlandzcy chętnie zaprosili ikonę do swych katedr na poszczególne niedziele i wezwali wiernych do całodziennej medytacji przed ikoną. Firma Toyota przygotowała za darmo specjalny samochód do przewozu ikony. Pielgrzymkę można śledzić on line, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej zatytułowanej „Podążaj za ikoną” followtheicon.ie. Warto zobaczyć zdjęcia z poszczególnych stacji pielgrzymki, która zakończy się 15 maja.

  O. Eugeniusz Karpiel CSsR  od wielu lat, oprócz intensywnej pracy misjonarskiej i rekolekcyjnej, zajmuje się tworzeniem kopii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W wielu kościołach w Polsce i na świecie przed ikonami z warsztatu o. Eugeniusza rozważana jest miłość Boga i zanoszona jest modlitwa przez  wstawiennictwo Matki Bożej. (kontakt: Dom Zakonny Redemptorystów w Krakowie).

  o. Marek Kotyński CSsR, Warszawa/mm

  Rzym: ikona MBNP wykonana przez polskiego redemptorystę nawiedzi katedry Irlandii

  Udostępnij