• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rzym: ikona MBNP wykonana przez polskiego redemptorystę nawiedzi katedry Irlandii

  W irlandzkim Kościele katolickim w roku Jubileuszu Ikony MB Nieustającej Pomocy jej kopia nawiedzi wszystkie kościoły katedralne. Została wykonana przez polskiego redemptorystę, o. Eugeniusza Karpiela CSsR z Krakowa i pobłogosławiona przez Ojca Świętego Franciszka.

  W środę, 23 marca 2016 r., w czasie audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie papież Franciszek ją pobłogosławił, a następnie już w samym sanktuarium przy oryginalnej ikonie została przekazana przez O. Generała Michela Brehla CSsR na ręce Współbraci z Irlandii i wkrótce rozpocznie pielgrzymkę po katedrach Irlandii. Nawiedzenie to odbędzie  się w dniach 4 kwietnia – 15 maja i wydarzenia z tym związane można śledzić na specjalnej stronie internetowej: followtheicon.ie.

  O. Eugeniusz Karpiel CSsR  od wielu lat, oprócz intensywnej pracy misjonarskiej i rekolekcyjnej, zajmuje się tworzeniem kopii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W wielu kościołach w Polsce i na świecie przed ikonami z warsztatu o. Eugeniusza rozważana jest miłość Boga i zanoszona jest modlitwa przez  wstawiennictwo Matki Bożej. (kontakt: Dom Zakonny Redemptorystów w Krakowie).

  za: facebook.com/opiotra

   

  Udostępnij