• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Oswoić się z mediami – WSD Redemptorystów w WSKSiM i TV Trwam

  Alumni oraz wychowawcy WSD Redemptorystów w Tuchowie wzięli udział w warsztatach medialnych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (WSKSiM), a także Telewizji Trwam w audycji „Rozmowy niedokończone” nt. powołania redemptorystowskiego.

  Blok wykładowy obejmował w dniach 21-23 września 2020 r. całe przedpołudnie oraz jedno spotkanie popołudniowe. Warsztaty telewizyjne i radiowe, jak również wykłady, m. in. z zakresu manipulacji w mediach, wystąpień przed kamerą, uzależnień od mediów, bezpieczeństwa w sieci, zasad współpracy z mediami, transhumanizmu oraz podstaw skutecznej komunikacji poprowadzili dla nas wykładowcy, redaktorzy oraz absolwenci WSKSiM.

  W drugim dniu warsztatów wraz z wychowawcami wybraliśmy się do Telewizji „Trwam”, gdzie byliśmy gośćmi w wieczornym programie „Rozmowy niedokończone”. Tematem spotkania z o. Benedyktem Cisoniem CSsR oraz z widzami było „redemptorystowskie powołanie”. Uczestnictwo w programie było niewątpliwie bardzo ciekawym doświadczeniem dla wielu z nas, a dla większości była to pierwsza styczność z mediami na taką skalę. Pozostałą, wolną od wykładów część dnia wykorzystywaliśmy na indywidualną, jak i wspólnotową modlitwę, wypoczynek, sport, spotkania oraz zwiedzanie miasta.

  Zwieńczeniem warsztatów było spotkanie z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, założycielem „Radia Maryja”, podczas którego dzieliliśmy się z o. Dyrektorem swoimi spostrzeżeniami oraz wrażeniami. Słuchaliśmy również wskazówek o. Tadeusza dotyczących współczesnych potrzeb medialnych – niezbędnych do prowadzenia owocnej i skutecznej ewangelizacji w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się i poranionym świecie.

  br. Norbert Żukliński CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij