• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  O. Jan Walentek proboszczem w Kreuzlingen

  O. Jan Walentek CSsR został proboszczem połączonych parafii św. Szczepana i św. Ulryka w Kreuzlingen-Emmishofen. Uroczystość wprowadzenia w urząd odbyła się 13 i 14 stycznia 2018 r. w kościołach obu parafii.

  Współpracownikiem w pracy duszpasterskiej o. Jana został o. Edward Nocuń CSsR, który na początku stycznia w tamtejszej wspólnocie rozpoczął posługę  na rzecz wiernych języka niemieckiego. Trzecim redemptorystą z Polski, który pracuje w Kreuzlingen jest o. Marek Kluk CSsR, który jest duszpasterzem wiernych języka włoskiego.

  WIĘCEJ: Szwajcaria: polscy redemptoryści rozpoczynają pracę w Kreuzlingen

  Do parafii św. Szczepana i św. Ulryka przynależy łącznie ok. 10 tys. wiernych. O dynamice życia tych wspólnot świadczy chociażby pokaźna liczba 72 ministrantów przy kościele parafialnym św. Szczepana. Wspólnota wiernych języka włoskiego w regionie Kreuzlingen liczy ok. 5 tys. osób.

  Redemptoryści z Polski podjęli obowiązki duszpasterskie w Kreuzlingen w Szwajcarii w ramach umowy pomiędzy Prowincją Warszawską Redemptorystów a miejscowymi strukturami Kościoła katolickiego. Kontynuują w ten sposób działalność redemptorystów szwajcarskich, którzy wcześniej pracowali duszpastersko w tamtejszych parafiach.

  red.

   

  Udostępnij