• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 75 (czerwiec – sierpień 2023). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Do ściągnięcia: „Apostoł Polski” nr 75

  Przyszło nam żyć w czasach, w których tak wiele osób, także spośród tych, którzy uważają się za wierzących w Chrystusa, patrzą na Kościół wyłącznie jak na organizację. Tymczasem, jak przypomniał nam zmarły ostatniego dnia minionego roku papież Benedykt XVI, Kościół to przede wszystkim organizm, który rośnie od wewnątrz, a nie od zewnątrz. Rośnie wtedy, gdy jako jego członkowie zachowujemy w swoim życiu prymat Boga. Chociaż jesteśmy kruchymi glinianymi naczyniami, to niesiemy w sobie skarb łaski, a Pan na tej naszej słabości może zbudować wspaniałe dzieła (O powrocie Kongregacji Najświętszego Odkupiciela do Polski, cz. III).

  Nasza chrześcijańska tożsamość polega na przynależności do Kościoła. Bez tego nie jesteśmy chrześcijanami. Nie da się zrozumieć samotnego chrześcijanina, tak jak nie można zrozumieć
  samotnego Chrystusa. Chrystus nie spadł z nieba niczym jakiś heros, który przychodzi nas zbawić. Chrystus ma historię. Możemy powiedzieć: Bóg ma historię, bo zechciał iść z nami. I jak nie
  można zrozumieć Chrystusa bez historii, tak samo nie da się pojąć chrześcijanina bez historii, bez Kościoła. Dlatego też warto do tej historii wciąż powracać (Wspomnienia o. Bernarda Łubieńskiego, Powstanie klasztoru redemptorystów w Krakowie).

  Do Kościoła zostaliśmy włączeni przez chrzest. Odtąd zdążamy razem z nadzieją na spełnienie obietnicy, którą nam Chrystus pozostawił – życia na zawsze z Nim w wieczności (Jak świece płonące
  w ciemnym miejscu, cz. II).

  Niech te kolejne miesiące roku, a zwłaszcza czas zbliżających się wakacji, umocnią naszą wiarę w Kościół, by stał się On naprawdę naszym. Byśmy z jeszcze większą wiarą i nadzieją przeżywali  nasze codzienne życie i w ten sposób stawali się czytelnymi znakami Chrystusa dla tych, pośród których przyszło nam żyć.

  Nie przestawajmy też prosić Boga o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego i o pokój na Ukrainie, gdzie wciąż toczy się wojna.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij