• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 74 (marzec – maj 2023). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  We wrześniu tego roku będziemy obchodzić 90. rocznicę narodzin dla nieba Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. To dzięki podejmowanym przez niego i jego brata Rogera działaniom, redemptoryści po 75 latach, w roku 1883, mogli powrócić na ziemie polskie i założyć klasztor w Mościskach (dzisiaj Ukraina). W ten sposób ci dwaj bracia Łubieńscy chcieli jakoś wynagrodzić to, że ich pradziadek Feliks Łubieński, jako minister sprawiedliwości przyczynił się do wypędzenia redemptorystów z Warszawy (O powrocie Kongregacji Najświętszego Odkupiciela do Polski, cz. II).

  O. Bernardowi zawdzięczamy także powstanie klasztoru redemptorystów w Tuchowie, gdzie na lipowym wzgórzu króluje Matka Boża w swoim cudownym obrazie. Pod koniec kwietnia mija 130 lat od rozpoczęcia pracy przez duchowych synów św. Alfonsa przy tym najważniejszym sanktuarium maryjnym w diecezji tarnowskiej (Wspomnienia o. Bernarda Łubieńskiego, Jak się redemptoryści dostali do Tuchowa).

  Wyznając naszą wiarę w Kościół Chrystusowy, uświadamiamy sobie wciąż na nowo, że jest on święty, ale też nie jest wolny od słabości i grzechu. To my, żyjący jeszcze na tej ziemi, wciąż doświadczamy boleśnie naszych słabości i upadków. Czas Wielkiego Postu, który już rozpoczęliśmy i wezwanie do nawrócenia, które w sposób szczególny w tym okresie słyszymy, niech nam pomogą w przemianie naszych serc i w głębszym zaangażowaniu się w życie Kościoła, wszędzie tam, gdzie przyszło nam żyć (Jak świece płonące w ciemnym miejscu, cz. II; o. Bernard Łubieński, O bractwie dla młodzieży, cz. II).

  Nie zapominajmy, że Chrystus, choć cierpiał i umarł za nas na krzyżu, to jednak do Niego należy zwycięstwo. Trzeciego dnia zmartwychwstał i żyje, abyśmy i my mogli razem z Nim zmartwychwstać. Zmartwychwstając, Jezus przyniósł nam prawdziwy pokój. Módlmy się o ten pokój w naszych sercach, ale przede wszystkim dla udręczonej już od roku przez wojnę Ukrainy.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij