• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 71 (czerwiec – sierpień 2022). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Każde pokolenie, również i nasze, ma nie tylko swoje trudności i wyzwania, ale także swoje szanse i nadzieje. Mają na to wpływ również czynniki zewnętrzne, niezależne od nas. Wydawało się nam, że daliśmy już sobie radę z pandemią koronawirusa Covid-19 i będziemy mogli powrócić do „normalności” w naszym życiu. Tymczasem, niedaleko od naszych granic, w Ukrainie, wybuchła wojna, której jeszcze kilka miesięcy temu byśmy się nie spodziewali, a która już zmieniła nieodwracalnie świat, w którym przyszło nam żyć.

  Dlatego też trzeba nam tym bardziej podejmować refleksję nad tym, jak mamy się odnaleźć w tych okolicznościach, by pozostać wiernymi Bogu i Ewangelii do końca, a jednocześnie by pomóc  również innym nie zagubić się w życiu. Dla nas jako ludzi wierzących w Chrystusa, wszelkie trudne doświadczenia są zawsze szczególnym zaproszeniem do nawrócenia i jeszcze większej wierności Bogu w codziennym życiu.

  Dlatego o. Bernard Łubieński, wierny charyzmatowi swojego zgromadzenia zakonnego, nie ustawał w głoszeniu rekolekcji zarówno dla osób świeckich i duchownych, aby ich uczestnicy bez względu na to, co przyniesie im życie, potrafili pozostać wierni Bogu do końca (o. M. Sadowski, Arystokrata wśród misjonarzy – misjonarz wśród arystokratów. O. Bernard Łubieński w służbie obfitego Odkupienia cz. II; bp W. Urban, O wpływie o. Bernarda Łubieńskiego na duchowość ks. prof. Szczepana Szydelskiego).

  Szczególnym źródłem siły i mocy dla nas w naszym chrześcijańskim życiu są zawsze sakramenty, a zwłaszcza Eucharystia. To w niej Chrystus pozostał dla nas, aby przemieniać nasze życie i być dla nas umocnieniem w naszej codzienności (Poświęcić wszystkie swoje siły dla głoszenia Chrystusa cz. II; Myśli o. Bernarda Łubieńskiego o Eucharystii).

  Niech zbliżający się czas wakacji pomoże nam nie tylko wypocząć po trudach pracy, ale także odnowić i umocnić naszą wiarę i więź z Chrystusem, byśmy w tych trudnych czasach pozostali Mu wierni do końca i nie zwątpili, że to On jest Panem czasów i do Niego należy ostateczne zwycięstwo.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij