• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Na gorące lato nowy numer „Apostoła Polski”!

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski”. Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Cuda są przede wszystkim objawieniem mocy i miłości Boga. Bardzo dobrym tego przykładem jest św. Gerard, któremu w sposób szczególny poświęcony jest obecny rok kalendarzowy w parafiach prowadzonych przez polskich redemptorystów. Ten brat zakonny, żyjący w XVIII w. we Włoszech, mimo że przeżył tylko 29 lat (w tym 5 lat w Zgromadzeniu), to w tak krótkim czasie osiągnął świętość, a Bóg potwierdził ją wieloma cudami.

  Dzisiejszego czytelnika różnych życiorysów św. Gerarda, w tym też i tego, który napisał Sługa Boży o. Bernard Łubieński, może dziwić (a nawet razić) obfitość cudów zdziałanych przez tego brata zakonnego. Z jednej strony nie może ulegać najmniejszej wątpliwości, że św. Gerard istotnie był cudotwórcą, i to jednym z największych w dziejach Kościoła, z drugiej jednak strony, można sądzić, że o. Bernard podszedł do tej kwestii bardziej z pragnieniem zbudowania czytelnika niż ze ściśle naukowym krytycyzmem. Nie możemy przecież zapomnieć, że to Bóg dokonuje cudu, a nie „cudotwórca”, który w rzeczywistości jest tu tylko pośrednikiem. Wśród wielu cudów, które dokonały się i wciąż się dokonują za wstawiennictwem św. Gerarda, są i te, które dotyczą matek oczekujących dziecka i małżeństw proszących o dar potomstwa, o czym pisał również o. Łubieński w swoim żywocie br. Gerarda.

  Przybliżając postać św. Gerarda, nie zapominamy jednak o o. Bernardzie. Świadectwa, z którymi możemy się tym razem zapoznać, mogą i nam po raz kolejny pomóc odkryć nie tylko wielką wartość modlitwy w naszej codzienności, ale również – w tym czasie wakacyjnego wypoczynku – zastanowić się nad naszym życiem i gotowością na spotkanie z Bogiem. Pomocą w tej refleksji niech będą też dla nas kolejne myśli z różnych kazań, konferencji i pism o. Łubieńskiego.

  Odpoczywając i czyniąc refleksję nad naszym życiem, nie zapominajmy również o modlitwie o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. Prośmy Boga, by tak jak potwierdził świętość br. Gerarda różnymi cudami dokonanymi za jego przyczyną, by także potwierdził świętość o. Bernarda cudem, który mógłby umożliwić jego beatyfikację.

  red.

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33 – 170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij